Virtus.Pro yeni kadrosunu açıkladı!

Pasha VirtusPro

2018 yılında aldığı başarısız sonuçlar ile hayranlarını hayal kırıklığına uğratan Virtus.Pro, geçtiğimiz haftalarda kadrosunu yenileyeceklerini duyurmuştu. 

Takımın Polonyalı mı yoksa Rus temelli mi bir kadro oluşturacağı merak edilirken bugün resmi internet siteden yeni kadronun haberi paylaşıldı. Paylaşılan habere göre VP efsaneleri Snax ve byali, kadroya geri dönüyor. Bir önceki kadrodan MICHU ve snatchie yerlerini korurken, yanlarına AGO Esports takımının oyun içi lideri TOAO ekleniyor. Takım koçu olaraksa Kuben‘in görevine devam etmesine karar verilmiş.

Kadro, kağıt üzerinde böyle gözüküyor;

 • Janusz “Snax” Pogorzelski
  Paweł “byali” Bieliński
  Michał “snatchie” Rudzki
  Michał “MICHU” Müller
  Mateusz “TOAO” Zawistowski
  Jakub “Kuben” Gurczynski (KOÇ)

Roman Dvoryankin, Virtus.pro Genel Menajeri:

Boston Major 2018‘de aldığımız 0:3 sonucundan sonra TaZ ile yolları ayırmak espor kariyerimde yaşamak zorunda kaldığım en zor ve üzücü andı. Takıma bir “genç kan” getirmenin iyi olacağını düşündük ve Kinguin’den MICHU’yu getirdik.  Güçlü ve umut verici olarak gözükmemize rağmen başarıya ulaşamadık. Takım kötüden kötüye gidiyordu ve Snax için Faze ve Mouseports gibi takımlardan teklifler alıyorduk. Snax takımdan ayrıldığında hepimiz şaşırdık ve üzüldük ama gitmek istemesinin sebebini anlıyorduk. Daha sonra takıma Morelz ve Snatchie‘yi getirdik. Bu kadro da umut verici gözüküyordu ancak yine istediğimiz sonuca ulaşamadık.  Bu sebeple artık kadro değişikliği yapma vaktinin geldiğine inanıyoruz. Daha önce böyle köklü değişiklikler yapmadığımız için biraz pişman olduğumuzu söyleyebilirim. Şimdi durum çok daha farklı olabilirdi. 

Bir CS efsanesi NEO ile yollarımızı ayırıyoruz. Ona bugüne kadar sergilediği emekleri için derinden teşekkürlerimi sunarım. Pashabiceps içinse, artık kadromuzda değil ancak 2019 için sürpriz haberlerimiz olabilir, beklemede kalın!

Ek olarak bir konuya açıklık getirmek gerekirse: birçok insan kötü sonuçlar için koçumuz Kuben‘i suçladı. Doğrusunu söylemek gerekirse, benim de kendisi hakkında birkaç şüphelerim olmuştu. Ancak, onun bizim kadar sorumluluğu olduğunu ve suçlanacak tek kişi olmadığını düşünüyorum. Ona desteğimiz tam. Diğer takımlardan teklifler almasına rağmen hala VP’da kalması ve Polonya CSGO’suna inanması güzel bir şey.”