PUBG Yeniden Yükselişte!

Görünüşe göre PUBG büyük bir dönüş yapmış gözüküyor. Ekim ayından beri aktif PUBG oynayanların sayısında 1 Milyon üzeri oyuncuya ulaşıldı.

PUBG 2018 Ocak ayında 3.2 Milyon aktif oyuncu sayısına ulaştıktan sonra bu rakamda sürekli bir düşüş gözüküyordu. Kasım ayında bu sayı 895.650 rakamını görerek en düşük aktif oyuncu sayısını gördükten sonra bu hafta 1.1 Milyonluk aktif sayısı ile oyunda Ocak 2018’den beri en büyük artış oldu. Bu rakamlara PS ve XBOX oyuncuları dahil değil bile!

Bu yükselişin sebebi yeni güncelleme ile gelen kar haritası Vikendi gösteriliyor. Ayrıca oyuna eklenen savaş modları oyuncular tarafından oldukça ilgi görüyor. Ayrıca yapımcıların üzerinde çalıştığı paraşütten atlama sırasındaki düşme sisteminden bahsetmesek de olmaz, artık oyuncular takla atarak veya daha sağlam bir şekilde inişini gerçekleştirebilecek.

Tabi ki, PUBG bu sayılara gelene kadar çok yol kat etti. 3.2 Milyon tabi ki elde etmesi bir daha zor bir rakam ama gerçekten de tekrar yükselişe geçmeleri büyük bir başarı.