İDDİA: Xantares, BIG ile anlaşmaya vardı!

Birkaç dakika önce CS:GO muhabiri neL‘in paylaştığı iddia ile CSGO alemi çalkalandı. VPesports sitesinin raporuna göre Xantares, BIG ile anlaşmış durumda.

13 Ekim tarihinde Space Soldiers bünyesinden ayrıldıklarını açıklayan takım (Xantares, Maj3r, Paz, Calyx, ngiN ve hardstyle) o tarihten bugüne kadar arkalarında maddi bir destek olmadan ESL Pro Lig Sezon 8 ve IEM Katowice Avrupa Minor Kapalı Elemelerinde yarışıyorlardı. ESL Pro Lig Sezon 8‘de gösterdikleri performans ile ligi 9. olarak tamamlamış ve 9.sezondaki yerlerini korumuşlardı. IEM Katowice Avrupa Minor Kapalı Elemelerinde ise Kinguin ve x-kom takımlarını mağlup ederek IEM Katowice Avrupa Minor‘una katılmaya hak kazanmışlardı.

Birçok haberin yazılıp çizilmesine karşın Space Soldiers bünyesinden ayrılan takım halen bir organizasyon ile anlaşmış durumda değil. Kaynaklara göre bu belirsizlik sebebiyle, İsmailcan “Xantares” Dörtkardeş takımdan ayrılmak istiyor.

Xantares‘in Space Soldiers‘dan ayrılırsa gideceği takım ise belli oldu. Türk asıllı Alman oyuncu Fatih “gob b” Dayik‘in kaptanlığını yaptığı BIG, takımdan bir oyuncuyla yollarını ayırıp Xantares‘i kadroya katmak istiyor.

gobb
BIG takımından ayrılacak kişinin ise Johannes “nex” Maget olduğu iddia ediliyor.

Xantares‘in, BIG ile görüşmeden önce Mousesports ve Faze Clan‘dan gelen teklifleri reddettiğini de belirtmekte fayda var.

Eğer transfer kesinleşirse, IEM Katowice kurallarına göre transferin 1 Ocak 2019’dan önce açıklanması lazım. Takipte kalınız.