Türkiye Dünya Şampiyonu!

Ülkemizin CS:GO sahnesinde uluslararası arenada rekabet etmeyi hak edecek oyuncuların sayısı 2 elin parmaklarını geçmiyor ne yazık ki. Bu kadar az sayılı yetenekli oyuncumuz varken ve o az sayıdaki oyuncuların da yeteneklerini ellerinden bir şey gelemeyen sinir bozucu sebeplerden dolayı tüm dünyaya duyuramaması son zamanlarda duymadığımız bir şey değil.

Bu sinir bozucu vize/resmi tatiller gibi sebeplerden heba olan fırsatların yanına bir yenisi daha eklendi. Bildiğiniz gibi ülkemizi uluslararası arenada temsil eden güzide oyuncularımızdan biri olan Özgür ”Woxic” Eker, Hellraisers Dreamhack Denver’a katılacaktı.

Hellraisers Dreamhack Denver’e katılabilmek için takıma yeni oyuncu alacak mı? sorusuna henüz bir cevap gelmiş değil.

Ancak geçen gün bildiğiniz gibi ABD Türkiye’ye vize vermeme kararı aldı ki bu da Özgür ”Woxic” Eker’in sadece Dreamhack Denver değil Amerika’da düzenlenen herhangi bir turnuvaya katılamaması demek (ELEAGUE Boston dahil evet).

Gerek ülkemizden, gerek diğer ülkelerdeki HellRaisers hayranlarından, gerek de profesyonel oyunculardan Özgür ”Woxic” Eker’e destek eksik olmadı.

Olofmeister: Senin adına üzüldüm kardeşim HR ile iyi iş yapıyorsun pes etme.

Eğer ”gibi sebeplerden heba olan fırsatların yanına bir yenisi daha eklendi” lafımdan bir şey anlamadıysanız anlatayım.

Vize problemi en son sadece 1 Türk oyuncusunu değil, bütün Space Soldiers’ı etkilemişti ki vize yüzünden temsilcimiz Dreamhack Montreal’e gidememişti. Daha detaylı bilgi daha önce yayımladığımız haberde mevcut.