Space Soldiers Dreamhack’e Gidemiyor!

Space Soldiers Kapak Cover

Hatırlayacağınız üzere temsilcimiz Space Soldiers, Kanada’da düzenlenmiş olacak Dreamhack Montreal turnuvası elemelerinin final maçında, yine başka bir temsilcimiz olan Özgür “woxic” Eker ‘in de kadrosunda bulunduğu HellRaisers takımını 2-0 yenerek turnuvaya katılmaya hak kazanmıştı. Fakat ünlü web sitesi theScore eSports ‘un haberine göre Space Soldiers vize problemleri yüzünden turnuvaya katılamayacak.

Space Soldiers’ın genel koordinatörü Ahmet Çaylı’nın açıklamasına göre takım turnuvaya gidemeyecek:

Bildiğiniz üzere Türkiye Avrupa Birliği üyesi bir ülke değil. Avrupa’ya, ABD ‘ye,İngiltere’ye, daha doğrusu, Türkiye vatandaşlarından vize isteyen bütün  ülkelere gitmek için vizeye ihtiyacımız var. Ortalama bir vize başvurusu 2 hafta sürüyor.İşte bu yüzden eğer ana turnuva ile elemeler arasında en az 1 ay olmazsa problem yaşıyoruz.  Ek olarak ,özellikle Dreamhack Montreal için, şu an Türkiye’de bir haftalık resmi bir tatil var (Kurban Bayramı) bu yüzden vize büroları çalışmayacak.”

DreamHack Montreal avrupa kapalı elemeleri
Dreamhack Montreal Avrupa Kapalı Elemeleri

Space Soldiers tüm rakiplerini 2-0 ‘lık skorla yenerek ana turnuvaya gitmeye hak kazanmıştı.

Tüm oyuncu ve menajerler’den Dreamhack Montreal’e gitmeye hak kazanmamıza rağmen katılamadağımız için özür diliyoruz”

“Yükselen bir takımız ve Dreamhack gibi prestijli turnuvalar kendimizi kanıtlamamız açısından oldukça önemli. Umarım Dreamhack bu durumu görür ve sorunu çözmek için bir şeyler yapar.”

Space Soldiers’ın Genel Koordinatör’ü Ahmet Çaylı son olarak:

Bizi gelecek turnuvaya davet edeceklerini düşünüyorum. Bu büyük bir jest olur. Bir ayrıcalık istemiyoruz, sadece zaten gitmeyi hak ettiğimiz turnuvaya katılmak istiyoruz.”

Şuan için Space Soldiers yerine turnuvaya kimin gideceği belirsiz. Yeni gelişmeler olursa yine ThatsGameBro üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin