Battlefield 4’ün Mobil Versiyonu: Bullet Force

Bullet Force: BF4 Benzeri Mobil Oyun

Battlefield 4’ü telefonda bedava olarak oynamak artık hayal değil!

Mobil oyunları genellikle PC’den oynayamadığımız zamanlarda oynayarak vaktimizi öldürmeye çalışırız. Zira mobil oyunların; hele de MMOFPS oyunlarının bir çoğu gerek optimizasyon, gerek gerçekçilik gerekse de oynanış yetersizliğinden dolayı bilgisayardaki kadar bağımlık yapmadığını biliyoruz. Ancak Bullet Force’nin yapımcısı Lucas Wilde, adeta Battlefield 4’ün mobil versiyonu olan bir oyun geliştirip Android ve iOS’da indirilebilir hale getirdiği günden beri mobil FPS oyunları seviye atlamış durumda!

Gelmiş Geçmiş En İyi Mobil MMOFPS Olmaya Aday!

Yapımcısı mobil oyun platformunda EA veya Gameloft gibi çok tanınan bir isim olmadığından, bu oyunun keşfedilmesi biraz zaman aldı; ama oyun o kadar sorunsuz ve kaliteliydi ki reklama bile ihtiyaç duymadan milyonlarca indirme sayısına ulaşabilecek gibiydi. Fazla uzatmadan, Bullet Force’un bize sunduklarını hep birlikte inceleyelim!

Gerçekçi Grafik ve Dinamikler

Bir FPS oyunundan beklenen şeylerin en başında iyi grafik kalitesi ve gerçekçi oyun dinamikleridir. Bullet Force’un grafikleri göze hitap edecek kadar yeterli ve gerçekçi, oyun dinamikleriyse bir mobil oyundan beklenmeyecek kadar iyi! Karakter koşuşu, tepkiler, temaslar ve vuruş hissiyatının gerçekçiliği size bilgisayar üzerinden bir oyun oynuyormuşsunuz gibi hissettiriyor. En güzel yanı da ne biliyor musunuz? Tüm bu saydığım özellikleri taşıyan bu oyun, hiçbir optimizasyon sorunu barındırmıyor; alt-orta segment sınıfındaki birçok telefon modelinde rahatlıkla oynayabiliyorsunuz!

Hık Demiş Battlefield 4’ün Burnundan Düşmüş!

Daha önce Battlefield serilerini oynamış olanlar Bullet Force’un oyun mekaniği ve arayüzünün ne kadar da Battlefield 4’e benzediğini fark etmişlerdir. Silahlar, eklentiler ve skinler Battlefield serilerinde görmeye aşina olduğunuz modellerin birebir aynısı. PC platformunda vazgeçilmez haline gelen Battlefield serisinden sonra Bullet Force de Android platformunun vazgeçilmezi olacağa benziyor. Zira mottosu Battlefield ile aynı; diğer oyunlardan daha gerçekçi ve daha kaliteli bir oyun deneyimi sunmak!

P2W Değil

Mobil oyun oynayanlara gına getirten durum çoğu oyunun ‘Pay To Win’ olması. Emek vererek değil de para yatırarak bir yere gelinebiliyor olunca oyun hoşunuza gitmiş olsa bile anında soğuyuveriyorsunuz ve eliniz silme tuşuna gidiyor. Bullet Force kendisini P2W kategorisinden ayırmış, bambaşka bir noktaya getirerek parayı verenin düdüğü çalmadığı bir oyun ortaya çıkarmış!

Geliştiriciyi bu başarısı için gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Zira firmalara bağlı kalmadan çok başarılı bir oyun geliştirip üstüne üstlük oyunu kullanıcı dostu yaparak diğer paragöz firmaların feyz alması gereken bir davranış sergilemiş oldu. Bize de bu oyunun tadını çıkarmak düşüyor!