TOA’dan Yabancı Oyuncu Atağı

TOA, Belçikalı oyuncu Cedric ”dFx” Leclercq’i transfer ettiğini sosyal medya hesaplarından taraftarlarına duyurdu.

TOA, Rifler rolünde oynayan 22 yaşındaki oynayan genç Belçikalı oyuncu Cedric ”dFx” Leclercq’i duyurdu. eSpor hayatı başarılar ile dolu olan Belçikalı oyuncu en son Mayıs ayında Qiwi Team Play CS:GO turnuvasında birincilik elde etmişti. Bu transfer öncesinde takımda herhangi bir ayrılık haberi paylaşmayan ekibin ilerleyen zamanlardaki gelişmelerini takip etmekteyiz.

Türk oyuncuların dışında yabancı oyunculara yönelim olmasının nedenini öğrenmek isteyen ve Gaja‘nın takımdan ayrılacağını düşünen taraftarların sorusuna ise cevap, takımın kurucusu olan Ahmet Bozyel‘den geldi, ”Taktiksel değişiklik olması nedeniyle Türk oyuncu olmaması gerekiyordu. Gaja bizler için bir değerdir. Oyunu bizde bırakacak ve yönetim ekibine dahil olacaktır.” diyerek taraftarların merakını gidermiş oldu.

Gaming House konusunda gelen sorulara ise ekip, ”Gaming House projesi yeni yıl itibariyle tamamlanacak. Çalışmalara başladık, gerekli mercilerle görüşmelerimiz devam ediyor. GH projesi tamamlandığında Cedric ”dFx” Leclercq’de eve yerleşecek. Şuan için önemli offline turnuvalar için Gel-Git yapacaktır.” diyen TOA ekibinde olan yeni değişikliklerin hayırlı olmasını diliyor ve ilerleyen eSpor hayatında başarılar diliyoruz.

TRANSFER DUYURUSU : Cedric "dFx" LeclercqCedric "dFx" Leclercq'i artık TOA forması için ter dökecek. Kendisine hoş…

Publiée par TOA E-Sports Club sur Lundi 23 juillet 2018