Royal Bandits Takımında Beklenmeyen Ayrılıklar

Uzun bir süredir aynı kadro ile Royal Bandits takımının çatısı altında mücadele eden ekipte beklenmeyen, taraftarları bir nebze şaşkınlığa uğratan ayrılıklar yaşandı.

ESEA MDL Sezon 28’de mücadele etmiş olan temsilcimiz, ilk olarak İbrahim ”mag0o” Temizel ile ayrılığını duyurdu. AWP rolünün boşalmasının ardından ortaya birkaç iddia atıldı. Space Soldiers takımında şu anda yedek olarak bulunan AWP oyuncusu Çağatay ”Despe” Sedef’in takıma katılacağı söylentileri başladı.

Bu ayrılıktan birkaç saat sonrasında ise takımda Rifler rolünde mücadele eden Elossa‘nın kendi isteğiyle ayrıldığı açıklandı. Üst üste gelen 2 ayrılık sonrası taraftarlar ”Acaba kepenkler kapanıyor mu?” düşüncelerine kapıldı. Bu ayrılıklar sonrası yeni oyuncu arayışına hızla başlayan Royal Bandits ekibi kepenklerini kapatacak gibi durmuyor.

Türkiye Pro Liginde mücadele eden ve Xit takımında görev alan Gökay ”tec0ne” Noğayer ise yapmış olduğu canlı yayında Royal Bandits takımına transfer olduğunu açıkladı. Royal Bandits takımına transfer olan tec0ne, takım kadrosunda aktif rol oynamayacağını izleyicilerine duyurdu. Royal Bandits ekibinde 6. oyuncu ve yayıncı rolünde görev alacak olan tec0ne, takım ile anlaştıklarını transferin sadece imzaya kaldığını söylemiş oldu.