Steam Sohbet Arayüzü Yenileniyor

Steam, oyunculara daha iyi hizmet verebilmek için güncellemelere devam ediyor. Bu sefer sohbeti yenilemeyi amaçlayan Steam, deneme versiyonunu oyunculara sundu.

Steam, sunduğu bu deneme sürümünde daha iyi bir sohbet tecrübesi, arkadaş listesini daha iyi düzenlemeyi ve arkadaşlarınız ile daha kolay oyun oynamayı ve eğlenceli bir hale getirmeyi planlıyor.

Favoriler

Yakın arkadaşlarınızı, grup oluşumlarınızı ve arkadaş listenizde en çok sohbet ettiğiniz kişilerle etkileşim halinde kalmanızı sağlıyor.

Oyuna Göre Gruplandırma

Oyun oynayan arkadaşlarınız artık oynadıkları oyuna göre gruplanacak ve arkadaşlarınızın oynadığı oyunları görmeniz kolaylaşacak.

Oluşturulan Partiye Göre

Arkadaş listenizde bulanan kişiler beraber bir oyuna girdiyse bunları sohbet kanalından kolayca görebileceksiniz ve arkadaşlarınızın oyununun bittiğini kolay bir şekilde anlayabileceksiniz.

Grup Sohbetleri

İki veya daha fazla arkadaşınızla aynı anda sohbet edebilmek için arkadaşlarınızı sürüklemek yeterli olacak.

Steam, çok daha modern bir şekilde sohbet etmenizi istiyor. Sohbetinize kolayca videolar, resimler, tweetler ve daha fazlasını ekleyebileceksiniz yani sohbetleriniz multimedya özelliğine sahip olacak.

Arkadaşlarınızı sohbet gruplarına bağlantı ile basit bir şekilde davet edebileceksiniz. Sesli sohbete yapılan iyileştirmeler ile oyundan önce, oyun sırasında ve sonrasında sıkıntısız bir ses kalitesi ile sohbet edebileceksiniz.

Beta sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.