Dreamhack Open Summer Turnuvasının Galibi Imperial Oldu!

Imperial, büyük finalde OpTic takımını 2-0 yenerek Dreamhack Open Summer turnuvasının şampiyonu oldu.

OpTic takımının tercih ettiği Overpass haritası ile büyük final başladı. İlk yarısı çok çekişmeli geçen haritada takımlar birbirlerine karşı aldıkları roundlar ile ilk yarıyı kıyasa bir mücadele ile tamamladı. İlk yarıyı 9-6 önde bitiren Imperial takımı, CT tarafına geçtiğinde rakibine aman vermeyerek önde götürdüğü maçı 16-7 skoruyla bitirerek ilk haritanın kazananı oldu ve durumu 1-0’a getirdi.

İkinci haritaya seçmiş olduğu Mirage haritasının avantajıyla başlayan Imperial ekibi pistol roundunu kaybetmesine rağmen sonrasında 5-0’lık galibiyet serisi yakalayarak durumu 5-1’e getirdi. OpTic takımının bu duruma karşılık vermesiyle ve aldığı üst üste roundlar ile birlikte skoru 8-7’ye getirdi. İkinci yarıya pistol roundunu kazanarak başlayan OpTic, diğer roundları üst üste kazanarak farkı açmayı başardı ve skoru 12-8’e getirdi. Bu açılan farka dur demesi gereken Imperial takımı, OpTic ekibine adeta çelme takarak üst üste 8 round kazandı ve geriye düştüğü maçı 16-12 kazanarak turnuvanın galibi oldu.

Turnuvada şampiyon olacağı düşünülmeyen Imperial takımı herkesi şaşırtı. Turnuvanın MVP oyuncusu ise Rokas ”EspiranTo” Milasauskas oldu.