PUBG, Yeni Çöl Haritasının İlk Gösterilme Tarihi Belli Oldu

PUBG’nin yeni çöl haritası ilk defa 7 Aralık Perşembe günü The Awards Game‘de oyunculara sunulacak.

The Game Awards’ın organizatörü Geoff Keighley’in açıklamasına göre Twitter’dan yapılacak canlı yayın ile PUBG oyuncularının sabırsızlıkla beklediği yeni çöl haritası gösterilecek. İlk olarak yapılması Eylül ayında planlanan haritanın yıl bitiminden önce bitirilmesi tahmin ediliyordu ve öyle de oldu. Battleground’un resmi Twitter hesabının yaptığı açıklamaya göre haritanın oyuna bir sonraki güncellemede ekleneceği duyurulurken yeni silahların da bu haritayla birlikte güncellemede yer aldığı açıklandı.

PUBG’nin yeni çöl haritası.

Yeni çöl haritasının resimlerine bakarak yorum yapılmak gerekirse mevcut haritaya göre daha düz bir zemine sahip olduğunu görüyoruz. Yeni haritada görsellere göre bina sayısının sanki eskiye göre daha çok arttırılmış ve kentselliğe giden bir yerleşime sahip olduğu görünüyor.

Bu arada, yeni harita geliyor ama, peki optimizasyon sıkıntısı ne olacak? Daha çayır çimenin olduğu haritada bile düşük fps alırken, toz ve binanın çok olduğu bir yerde daha ne kadar düşer tahmin edemiyorum. En iyisi siz bir PUBG FPS Arttırma adlı yazımıza göz atın, yeni haritaya hazırlıksız girmeyin.

İşte The Games Award’ın organizatörü’nün yaptığı açıklama: