Bahçeşehir Üniversitesi 1 Milyon TL’den Fazla ESpor Bursu Verdi.

BHÜ ESpor & Riot Games

Geçtiğimiz yıllarda ABD, İsveç ve Norveç’te ilk olarak görmeye başladığımız elektronik spor bursu uygulaması Türkiye‘de ilk kez 2017 Mart ayında Bahçeşehir Üniversitesi tarafından Riot Games desteğiyle başlatılmıştı.

Riot Games tarafından düzenlenen turnuvalarda League of Legends Türkiye Şampiyonluk ve Yükselme liglerinde başarılı olan oyuncular Bahçeşehir Üniversitesi’den yüzde 100’e varan burs kazanma imkanı buldular. Yaklaşık 600 elektronik spor oyuncusunun başvurduğu programda burs kazanan öğrenciler ilk eğitimini gerçekleştirdi. Eğitim süresince burs kazanan öğrencilere 1 milyon TL‘den fazla burs desteği sağlandı.

Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi‘nin yaptığı açıklamaya göre bu burs imkanı sadece oyunculara yönelik değil, Twitch yayıncıları, turnuva hakemleri ve sosyal medya uzmanlarına da destek verileceği açıklandı.

Riot Games ve Bahçeşehir Üniversitesi, yeni yılda hayata geçirecekleri ortak staj ve sertifika programları ile de kariyerini e-spor’da devam ettirmek isteyen öğrencilere akademik ve profesyonel iş hayatında destek sağlayacak. Ayrıca staj programına katılan öğrencilere eğitimleri süresince en az bir dönem boyunca haftada 3 gün Riot Games ofislerinde staj yapma imkanı sağlanacak.