Internet Cafe Simulator İncelemesi

İnternet kafe denildiğinde şüphesiz hepimize bir şeyler hatırlatır bu. Belki bayram harçlıklarınızla gidişiniz, orada belli başlı oyunların tadını çıkartmanız, arkadaşlarınızla oynadığınızda buram buram rekabet hissi. Pek çoğumuzun internet kafelerle anısı vardır. Söz konusu oyun Internet Cafe Simulator denildiğinde de insan haliyle bir beklenti içerisine giriyor istemeden. Fakat siz fazla heyecanlanmadan, bu beklentilerinizi cevaplayarak başlayalım incelemeye ve sizi şimdiden hazırlayalım; oyun kesinlikle eğlenceli değil!

Simülasyon oyunlarının genel yapısı itibariyle zaten bekleyeceğimiz eğlence anlayışı çok farklı fakat Internet Cafe Simulator bir simülasyon oyunu için bile eğlenceli değil. Fikir olarak ne kadar eğlenceli dursa da üzülerek söylüyoruz ki düşündüğünüz şekilde işlemiyor bu.Internet Cafe SimulatorAdından da anlaşıldığı üzere oyun bir internet kafeyi işletmek üzerine kurulu. Bir noktada oyunun kredisini vermek gerekir, oyun detaylar açısından güzel düşünülmüş ve sonuna kadar da eğlenceli olmak için tasarlanmış. Internet kafemize aldığımız masalar, sandalyeler bilgisayarlar, konsollar, gelen müşterilerin neler yaptığını denetlemek, dükkanımızı gözetmek olsun her şey tek tek düşünülmüş. Üstelik bu internet kafemizin olduğu çevreye de etkileşime girebileceğimiz çeşitli ögeler eklenmiş, hatta internet kafemizi geliştirmeyi yasadışı yollarla bile yapabiliriz. Fakat oyun içerik açısından oldukça zenginleştirilmeye çalışılmış olsa da aynı zamanda kısır kalmış. Başta oyunun size sundukları gözünüze onlarca seçenek gibi görünse ve kafanızda yeşil ışık yaksa bile oyunu tükettikçe anlayabiliyorsunuz ki, aslında çok kısıtlı sınırlar içindesiniz.

Özellikle oyunu evinizde tek başınıza kafanızı boşaltmak için, hatta belki gülmek için, uzun saatlerinizi harcayarak oynamayı düşünüyorsanız şimdiden haber verelim; çok sıkılacaksınız. Oyuna diğer yönlerden de bakacak olursak, oyunun grafikleri bu tatta bir oyundan beklenilenin altında. Kötü değil ancak göze hitap etmiyor.

Peki bu oyunun hiç mi artısı yok? Oynaması değil de daha çok sevdiğiniz yayıncılardan kulağınızda hoş bir muhabbet eşliğinde izlemesinin pek çok yönden daha keyifli olacağını düşünüyoruz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin