TESFED CS:GO Turnuvasında Hile Skandalı!

Türkiye E-Spor Federasyonu tarafından düzenlenen TESFED Vodafone FreeZone CS:GO turnuvasına şaibe karıştı!

Yarı finale kadar oyuncuların kendi evinden, yani online olarak oynadığı turnuvada büyük finalin adı belli oldu. Büyük Final 21 Aralık’ta, İstanbul Wild Cats ile X’it Fire takımları arasında oynanacak.

Finalistlerin hile geçmişi var!

Kaynaklarımızdan edindiğimiz bilgiye göre, İstanbul Wild Cats (yarı finale kadar NEWBORN adı altında oynadılar) takımındaki oyunculardan üçü daha önce VAC, Faceit ve ESEA sistemlerinden hile kullanımı dolayısıyla yasaklanmış. Gelin bu oyuncuların hesaplarını birlikte inceleyelim:

Çoklu hesap kullanımından dolayı ban yiyen Dubz’ın hesabı, kullandığı hesaplarda ise VAC ban var
Çoklu hesap kullanımından dolayı ban yiyen Dubz’ın hesabı, kullandığı hesaplarda ise VAC ban var
Dubz Banlı Hesaplarından Biri
Dubz’ın VAC Banlı Hesaplarından Biri

Corr0 Faceit


Peki şimdi ne olacak?

İstanbul Wild Cats takımı, yarı finalde No Respect takımını yenerek Büyük Finalde oynamaya hak kazanmıştı.

Daha önce hile kullanımından dolayı ceza almış olan oyuncuları, böyle resmi bir turnuvaya kabul etmek ne kadar doğru? TESFED tarafından yapılan turnuvalara her yeni hesap açan istediği gibi katılabilecek mi? Espor lisansına ceza verme prosedürü nasıl işleyecek?

Espor federasyonumuzun 21 Aralık Büyük Finali’nden önce bir açıklama yapması gerekiyor. Ne olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

27 YORUM

 1. Merhaba BAHSİ GEÇEN SS DE ESQU1RE adında ki oyuncu benim. Faceit de yarım saatlik ban yediğim de bir arkadaş vasıtasıyla 1.6 dan vac ban yemiş olan bir hesapla faceit oynadım. 1.6 dan vac yediği için faceit bu HESABA Vac ban atmıştır. Daha sonrasında aynı bilgisayarda main hesabımla aynı bilgisayarda oynadığım için hesabım multi ban yedi. Dediğim gibi corr0 değil de o hesabın oyuncusu benim. Bu haberde emeği geçenlerin kibarca anasını siker iyi çalışmalar dilerim

 2. aga aşırı boş yapılmış. fear ve dubzwowu ankarada bir lan turnuvasında oynayışlarını hatta newbornu gördüm.fear çok samimi biridir dubzwow ile tanışmadım. kısacası a haber postu

 3. İyi reklam ettiniz adamları.Dubzwow hile değil adam zaten iyi de değil hadi Floxer hile dersin Fear hile dersin anlarım adamlar makine gibi oynuyor da Dubzwow… Gerçekten mi ? Adamı mutlu etmişsinizdir baya. Reklamsız reklam.

 4. Konuyla uzaktan yakından ilgim ve alakam yok ama haberi görünce ve hile konusun da insanlardan nefret ettiğimden ötürü araştırma gereği duydum 5-10 dakika. Ve direk sonucu ulaştığımı düşünüyorum diğer arkadaşların zaten belli bir kişi inkar ettiği için olayı konunun doğru olduğuna dair şahsım adına bir kanaat getirdim. Dubzwow isimli oyuncu arkadaşa asla bir negatif bir durum düşüncem olamaz kendisini tanımıyorum başta belirttiğim gibi sadece hile kullanımından dolayı nefret edebilirim kişisel olarak bir durum söz konusu olamaz herneyse uzun uzun yazmaya gerek yok. TheAxial bu konuyu açtıysa tebrik ederim. Ekstra acclar için buyrunuz: https://www.faceit.com/en/players/TheShadoW_

 5. Belli ki bu siteden bir gelir sağlamıyorsunuz para vermiyorlar yani size 🙂 ama gandhi bu haberi yaptırmak için iyi para vermiş gibi duruyor 😀 belli küçük bir kardeşimizsin heyecanlısın anlıyorum ama hayat bu şekilde geçmez güzel kardeşim 😀 basın yayın hayatında başarılar dilerim :D:D iyi çalışmalar

 6. Bu haber A haber mi ? Kanal değiştirirken A habere denk gelmiş gibi hissettim kendimi…Bu sitenin ve bunu yazan arkadaşın tamamen yandaş olduğu gözlenmektedir.Bu siteyi severdim ama yazık ettiniz bende hakkınızda karalama kampanyası başlatıyorum.Son olarak BİLGİN OLMADIĞI KONU DA SUSUCAKSIN ARDA BEY….

 7. Merhaba. İlgili takımın koçuyum. Olayın iç yüzü bilinmeden bir haber yapılmış. Yaptığınız haber asılsızdır. İtibarsızlaştırma ve karalama kampanyasından başka bir şey değildir. Dolayısıyla suç işlediğinizin farkına varmanızı istedim. Bu açıdan bu yorumu yazıyorum. Esl adminleri ve tesfede bu bahsi geçen şikayetler zaten yapıldı. Kayda değer olmadığı ve asılsız olduğu için geri çevrildi. Yönetim ekibi ve hakem heyetinin asılsız gördüğü bir konuyu siz neden bu şekilde kaleme aldınız anlamış değilim.

 8. “İstanbul Wild Cats Hile Kullanıyor!” adlı başlığınızla

  Takım ismi ve oyuncuları kötülemekten hakkınızda suç duyurusu başlatılacaktır en kısa zamanda.

 9. No Respect kadar mızıkçı bir takım görmedim. Esl ve tesfed itirazı reddetmişken bu haber çok saçma olmuş. Haber yaparken bir araştırmak gerek.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin