Dünya Bir Efsaneyi Yitirdi: Kobe Bryant Hayatını Kaybetti

Basketbola kendini adamış, NBA efsanelerinden, tarihin en iyilerinden biri olarak görülen ve tüm bu ünvanları sonuna kadar hak eden Kobe Bryant’ın ölüm haberi adeta bir ateş gibi düştü. 41 yaşındaki Kobe ve 13 yaşındaki kızı Gianna Maria-Onore Pazar günü Kaliforniya’da yaşanan bir helikopter kazasında yaşamlarını yitirdiler.

Saat 10.00 civarı gerçekleşen kaza sırasında helikopterde bulunan diğer 5 kişinin de hayatını kaybettiği, kurtulan kimsenin olmadığı açıklandı. Kaza sebebi olarak yoğun sis gösteriliyor, hellikopter düştükten sonra alev almış ve yangını sürdürmekte epey zorlanmışlar. Açıklamalara göre Bryant ve kızı hepimizin boğazının düğümlenmesine sebep olan o kaçınılmaz kaza gerçekleştiği sırada bir basketbol oyununu izlemeye gitmekteydiler.Dünya bu beklenmedik ölümü inanamamazlıkla ve büyük bir şokla karşıladı. Kobe’nin ölüm haberi bir hüzün dalgası gibi yayıldı ve pek çok NBA oyuncusu başsağlığı mesajı yayımladı.

2016’da emekliye ayrılan Kobe Bryant, 20 yıl boyunca Lakers formasını her adımında onurlandırarak taşımıştı ve efsaneler arasındaki yerini korumaktaydı. Eminiz ki kimse bu tür bir kayıbın acısını anlatacak kelimeleri bulamaz veya böyle bir kayıbı kelimelere sığdırmak istemez. İnanıyoruz ki, ölümünden sonra bir yaşamında elde ettiği ve taşımayı sürdürdüğü tüm o ünvanları ölümünde de taşımaya devam edecek. Sadece bir basketbol efsanesi değil aynı zamanda harika bir baba, bir arkadaş olan Kobe Bryant’ı hatırlayacağız.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin