Cyberpunk 2077, Witcher 3 ile Deus Ex Birleşimi Bir Oyun Olacak

Cyberpunk 2077 Witcher

Witcher 3’ün yapımcılarının bir sonraki oyunu etkileyici, ve belki de en önemlisi, gerçek bir oyun biri gözüküyor. Cyberpunk 2077‘nin E3‘ün kapalı kapılar ardındaki 50 dakikalık demo oynanışı katılımcılara düzgün bi oynanış gösterdi, canlı olarak oynandı; gelecek yıl veya sonraki yıl görebileceğimiz bir şey gösterdi.

İşte kısacası: Cyberpunk 2077 Deus Ex‘e çok benziyor, daha az gizem fakat daha iyi shooting. Oyunda çok fazla şiddet var. Witcher 3 gibi branşlara ayrılan çok seçenekli görevler var, ve GTA’ya aşırı derecede benzeyen bir sürüş sistemi var. Demo etkileyiciydi, tipik olarak distopik temalara, fazlasıyla oyuncu seçimine, ve pek çok farklı silahı gizli bir şekilde işaret ediyordu.

En çarpıcı yanı, gerçek bir oyun gibi görünmesi. Cyberpunk 2077 şaşılacak derecede güzel ya da şaşırtıcı grafiklerle dolu değil – Velen ve Skellige tarafından belirlenen çizgiye kadar yaşayabilecek etkileyici koca bir dünya ile PlayStation 4 ve Xbox One’da çalışacak şekilde inşa edilmiş bir video oyununa benziyor. CD Projekt Red herhangi bir yayın yılı vermeye girişmeyecek -kesin olarak emin olana kadar zekice bir hareket- ancak 2013’de tanıtılan ve şimdiye kadar gösterime sunulmamış olan bir oyun için, biraz fazla boy gösterdiler. Başka bir deyişle, bu Final Fantasy VII Remake değil.

Cyberpunk 2077Cyberpunk 2077 CD Projekt Red’in bir önceki oyunundan biraz farklı hissettiren bir first-person shooting RPG oyunu. Çeşitli karakterlerle, fütüristik bir teknolojiyle ve gözüpek bir argoyla dolu. Tüm oyun Cyberpunk evreninin Night City isimli kurgusal şehri, ‘Kuzey Kaliforniya’nın özgür eyaleti’nde geçiyor ve altı farklı bölge var; yaygın Şehir Merkezi, Kurumsal distopya olan Watson, Lüks Westbrook, banliyö Heywood, Çete dolu Pacifica ve endüstriyel Santo Domingo.

E3 demosu karakter yapımıyla başladı- Kendi V versiyonunun kadın veya erkek olacağına karar veriyorsun. Hem kadın hem de erkek V tamamen seslendirildi, bu da bayağı pahalı olmalı. Ayrıca, derinlemesine yüz yaratıcısıyla oynayabilir, ve V’ye bir arkaplan, bi yaşam gayesi ve Night City’de olması için bir amaç atayabilirsiniz. (Bazı örnekler: “Tamamlanmamış İş” / “Kasabadaki Eski Sevgili” / “Kanıtlamak için bir şey”) Ardından geliştireceğiniz istatistikleri seçiyorsunuz; güç, bünye, zeka, refleks, teknik ve… Hava. (İronik değil gibi görünüyor) Sınıflar mevcut ama sadece birini seçmiyorsunuz. Karakterin üç sınıftan gelen özellik ve yetenekleri karıştırabilir. (Yine Netrunner, Techie ve Solo’dan söz ediyorlar.)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin