NiKo Yıldızlaştı, FaZe Şampiyon Oldu!

FaZe Şampiyon - ESL Belo Horizonte 2018

FaZe, büyük finalde oynanan 5 maçlık serinin ardından mousesports’u yenerek ESL One Belo Horizonte 2018 kupasını evine götürdü.

Inferno

Büyük final mousesports’un seçmiş olduğu Inferno’da başladı. İlk yarıda terörist takımında başlayan mousesports, maçı çekişmeli bir şekilde götürdü ve ilk yarıyı 9-6 bitirdi. İkinci yarıda CT takımına geçen mousesports ekibi beklentiyi karşılayamadı ve ikinci yarıda haritaya ağırlığını koyan FaZe, 7-0’lık galibiyet serisi ile birlikte ilk haritanın kazananı oldu.

Cache

İkinci harita ise Cache ile başladı. FaZe takımı bir süre boyunca seçtiği haritanın hakkını vererek oynuyordu, 11-0’lık galibiyet serisi ile maça devam eden ekibe mousesports takımı dur dedi ve üst üste aldığı 4 round ile ilk yarıyı 11-4 skoruyla tamamladı. İkinci yarının başlamasıyla pistol roundu kazanan mousesports güzel bir geri dönüşe zemin hazırladı. FaZe takımı bu geri dönüşe karşı koymaya çalışsa da bir sonuca varamadı ve mousesports takımı muhteşem bir geri dönüşe imza atarak geriye düştüğü maçı 16-14 kazanarak genel skoru 1-1’e getirdi.

Train

Büyük finalin üçüncü haritası mousesports takımının tercihi olan Train haritası ile başladı. Kendilerine güvendiği bu haritada pistol roundunu kazanarak başlayan ekip ikinci roundu FaZe takımının verdiği karşılık sonucu kaybetti ve durumu 3-1’e getiren FaZe takımı avantajlı bir duruma geldi. Bu skordan sonra mousesports silkelenerek rakibine cevap niteliğinde 9-0’lık bir galibiyet serisi yakaladı ve skor 10-3’e geldi ve sonrasında alınan karşılıklı roundlar ile ilk yarı 11-4 skoru ile tamamlandı. Mousesports takımın yaptığı gibi geri dönüşe hazırlanan FaZe takımına cevap, mousesports ekibinden geldi ve mousesports takımı haritayı 16-12 kazandı.

Mirage

Dördüncü harita ise Mirage oldu. FaZe takımı 12-3’lük ezici bir skor ile ilk yarıyı tamamladı. İkinci yarıda aynı rahatlıkla sürdürdüğü oyun ile haritayı 16-9 kazanmayı başaran takım skoru 2-2’ye getirdi ve şampiyonun belirlenmesi son haritaya kaldı.

Dust 2

Şampiyonluğu son haritaya bırakan iki ekip, Dust 2 haritasında büyük bir mücadele verdiler. İlk yarı mousesports’un önderliğinde 8-7 tamamlandı. İkinci yarıya bomba gibi başlayan FaZe ekibi terorist tarafında 8-0’lık galibiyet serisi ile skoru 15-8’e getirdi. Mousesports ekibi bu durumu çevirmeye çalışsa da başaramadı ve haritayı FaZe takımı 16-10 kazandı ve ESL One Belo Horizonte şampiyonluğuna ulaşarak 100.000$ ödülün sahibi oldu.

Nikola ”NiKo” Kovac’ın yıldızlaştığı turnuvada ve FaZe takımının kazandığı şampiyonlukta büyük pay sahibi olan genç ve yetenekli oyuncu turnuvanın MVP ödülünü kazanarak başarısına başarı kattı.

ESL One Belo Horizonte Ödül Paylaşımı;

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin