CS:GO Gündemi: Haftanın Özeti #1

CSGO Gündemi Haftanın Özeti

Bu Hafta CS:GO gündeminde neler oldu, gündemde neler var ? Haydi inceleyelim. 

 

Gamers2 takımı, Ex6TenZ isimli oyuncuyu kadrodan çıkarıp, yerine boddy‘i aldı.

G2 eSports bize bir sürpriz yaparak IGL yani takım kaptanı olan Ex6TenZ’i, Team LDLC’nin takım kaptanı olan boddy oyuncusuyla takas etti. G2, Kadrodaki bu değişiklikle majör turnuva için daha büyük bir şanslarının olduğunu ve transferden memnun olduklarını belirtti.

Faceit, Twitch partnerliğinde 3.5 milyon dolarlık turnuvasını duyurdu.

Faceit’ten 3.5 Milyon Dolarlık CS:GO Turnuvası başlığı ile bu güncellemeyi sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz bağlantıya tıklayarak haberimizi okuyabilirsiniz. Bu etkinlik, CS:GO’nun gelişimi açısından, oldukça önemli bir adım oldu.

Kioshima, FaZe takımına katıldı. 

Maikelele, MLG Columbus 2016‘dan sonra FaZe takımının beklenmeyen, kötü performansından takımından ayrıldığını belirtmişti. Aslında şimdilik resmi olarak her ne kadar FaZe bünyesinde bulunuyor. Ancak FaZe ekibi yeni bir transfer gerçekleştirdi. Artık Maikelele yerine bir zamanlar EnVyus takımının efsane oyuncularından olan Kioshima oynayacak. 

Fnatic, Olofmeister’ı kadrodan çıkarıp, yerine PlesseN’i aldı.

Olofmeister’ın elindeki rahatsızlıklardan dolayı, Fnatic geçici olarak yani Olof iyileşene kadar PlesseN adlı genç oyuncuyu kadrosuna aldı. Olofmeister, elindeki acının her geçen gün giderek arttığını bu yüzden bir süre oyundan uzak kalacağını belirtti. İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni Majör Duyuruldu: ESL Cologne 2016

ESL Cologne 2016, MLG’den sonraki ilk 1 Milyon Dolar ödüllü majör turnuva olacak. Yazımızda turnuva hakkında bilgiler verdik. Buradan ulaşabilirsiniz.

ESL Cologne 2016

Bu haftalık önemli gelişmelerin listesi bu şekilde. Eğer haftaya önemli gelişmeler olursa aynı şekilde bir liste hazırlayacağız. Zaman ayırdığınız için teşekkürler 😀