Yeni 1 Milyon Dolarlık Turnuva: ESL Cologne 2016

ESL Cologne 2016

Geçtiğimiz günlerde Valve’ın artık majör turnuvalar için 1.000.000$ ödül verdiğini duyurmuştuk. Hatta duyurduğumuz gibi ilk 1 Milyon Dolarlık turnuva ise MLG Columbus 2016 olmuştu.

Bu yılın 2. Valve destekli yani majör turnuvası ise ESL Cologne 2016 olacak. ESL, CS:GO majör turnuvası için 5. kez Almanya’da ev sahipliği yapacak. Etkinlik Almanya, Cologne, Lanxess Arena’da gerçekleşecek. 

Sözünü ettiğimiz majör turnuva, 8-10 Temmuz arası gerçekleşecek ve ödül havuzu 1 Milyon Dolar olacak.

Turnuvaya 8 tane “efsane” olarak adlandırdığımız takım davetli olacak. Diğer 8 takım ise yerel küçük elemelerden geçerek turnuvaya katılmaya hak kazanabilecek. 

Maçlar Twitch’ten ve Cs:Go nun özelliği olan GoTV üzerinden izlenebilecek ve kutu düşürme aktif olacak. Yani cobblestone kasası düşürme hayalleri kurmaya başlayabiliriz 😀 Ve bir majör klasiği olarak tabii ki oyuncu çıkartmaları da turnuva zamanı satışa sunulacak.

Turnuvayı direk olarak kanlı canlı Almanya’dan izlemek isterseniz, bilet fiyatları 41 Euro ile 301 Euro arasında değişmekte. Ne kadar ekmek, o kadar köfte gibi yani. Olur da ben çok zenginim derseniz VIP bileti ise 2,999 Euro ya alabilirsiniz. Ama ben araba almayı tercih ederdim doğrusu 😀

ESL Cologne 2016 Majör Turnuvası için anlatacaklarım şimdilik bu kadar, yeni bir şeyler olursa sizlere aktarmaya devam edeceğiz. 

Aklınıza takılan bir şey olursa, yorum yapmaktan çekinmeyin, ayrıca turnuva fragmanını buradan izleyebilirsiniz.