CSGO - C4 İsimlendirmek

Belki daha önce bazı insanların CS:GO’da teröristlerin malzemesi olan C4 Patlayıcısının ismini değiştirdiğini görmüşsünüzdür. Ancak nasıl oluyor bu iş ? Bomba envanterde gözükmüyor ki ismini değiştirelim. İşte bu yazımızda sizlere nasıl C4’ün ismini değiştirebileceğinizi anlatacağım.

CSGO: C4 İsmi Nasıl Değiştirilir

Öncelikle bunu belirtmek istiyorum ki bu yöntem tamamen güvenli bir yöntemdir. Bunu yaptığınız için ceza falan almazsınız yani. Yapacağımız işlem sadece basit bir yazıyı düzenleyip, daha sonra eski haline geri getirmek olacak. Gayet basit bir işlem.

İlk olarak bombayı envanterimizde gözükecek şekilde ayarlamamız gerekiyor. Aslında tüm mesela de bu zaten. 

Aşama 1: item_game.txt dosyasını bulmak ve düzenlemek.

Bu aşamada item_game.txt dosyasını düzenlememiz gerkeiyor. Bu dosya tabiikide CS:GO dosyalarınızın içinde bulunuyor. Genellikle şu dizinde direk olarak çıkacaktır:

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\scripts\items

Ancak, gerekli dosyayı burada bulamazsanız panik yapmanıza gerek yok. Steam’ı veya CS:GO’yu farklı bir dizine kurmuş olabilirsiniz. Bu durumda da dediğim dosyayı bulabilmek için şu adımları uygulamanız gerekecek:

  • Steam’i açın
  • Counter Strike: Global Offensive’e sağ tıklayın
  • Çıkan menüde en aşağıda “özellikler” diye bir şey yazacak, ona tıklayın
  • Çıkan menüde “Yerel Dosyalar” sekmesine tıklayın
  • “Yerel Dosyalara Gözat” butonuna tıklayın

Yerel Dosyalara Gözat

Yerel dosyalara gözat butonuna tıkladıktan sonra, karşımıza açılan dosyalardan csgo>scripts>items yolunu izliyoruz ve daha sonra “items_game” dosyasını açıyoruz. Açmadan önce dosyayı kopyalayıp masaüstünüze yedeklemenizi tavsiye ediyorum. Böylece yanlış bir şey yapsanız bile uğraşmadan düzeltebilirsiniz.

Not defteri ile dosyamızı açtıktan sonra klavyemizin CTRL+F tuşlarına basarak arama sekmesini açıyoruz. Çıkan kutucuğa “weapon_c4” yazıp aratıyoruz.

Bu işlemi yaptıktan sonra böyle bir satır çıkacak:

"item_slot"		"c4"

Gelen ekran ve değiştirilecek yer

Tırnak içindeki “c4” yazısını “melee” olarak değiştiriyoruz ve ardından dosyayı kaydediyoruz. Değişiklik sonrası böyle gözükecek:

Yazı belgesini değiştirdikten sonraki görüntü

Aşama 2: Oyun içinden bombayı yeniden isimlendirmek.

  • CS:GO’yu açıp envanter sekmesine tıklıyoruz.
  • “Varsayılan Eşyaları Gizle” butonunun tikini kaldırıyoruz.
  • Eğer önceki adımları doğru yaptıysanız, bomba görünür hale gelmiş olacaktır. Eğer bombayı bulamadıysanız yukarıdaki eşya filtresinden sadece bıçakları işaretleyin.

Envanterde C4'ün GözükmesiBombaya sağ tıklayıp “Yeniden Adlandır” diyin.

Şimdi bombanızın ismini değiştirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey isim etiketidir. Yaklaşık 6TL gibi bir fiyata alabilirsiniz.

C4'ü Yeniden Adlandırmak

Bir isim seçip bombayı adlandırdıktan sonra, ismini değiştirmiş olduğunuz bombayı kuşanmanız gerekmektedir. Tekrar envanterinize gidip yeniden adlandırdığınız bombaya sağ tıklayıp “T için değiştir C4 Patlayıcı” yazısını seçin. İlk yaptığınızda küçük bir hata olabilir ve bobma “undefined” olarak gözükebilir, korkmanıza gerek yok.

Artık neredeyse bitirdik! Tek yapmamız gereken şey, oyunun hata vermemesi için değişiklik yaptığımız dosyayı eski haline çevirmek.

CS:GO’yu kapatın ve “items_game.txt” dosyasını tekrar açın. Aynı şekilde weapon_c4 yazısının bulunduğu yerdeki “melee” yazısını tekrar c4″ olarak değiştirin veya yedeklediğiniz dosyayı kullanın.

Aşama 3: Keyfini Çıkarın!

Geriye yapacak herhangi bir şey kalmadı. İsmini değiştirdiğiniz C4 Patlayıcısının keyfini doya doya çıkarabilirsiniz. Bombanın üst kısmında isim etiketi gözükecektir, ayrıca başkası bombanızı aldığında koyduğunuz ismi görmesi de ayrı bir havalı oluyor 😀

İsmi Değiştirilmiş C4 Oyın İçi GörüntüsüEk Aşama: Sorun Gidermek

Eğer bombanızı isimlendirdikten sonra sunuculara girmekte sorun yaşıyorsanız, oyun önbelleğinin bütünlüğünü doğrulamanız gerekecektir.

Bunu yapmak için yine önceki adımlarda yaptığınız gibi kütüphanenizden CS:GO’ya sağ tıklayıp “özellikler” butonuna tıklayın. Yerel Dosyalar sekmesinden “Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula” tuşuna basın. Bu işlem birkaç dakika daha sürebilir. Tekrardan yeni bombanız hayırlı olsun!

Önbellek Doğrulanırken

Ek Bilgi:

Bombanızı yeniden adlandırdıktan sonra, Steam Envanterinizde eşya olarak gözüküyor olacak. Ayrıca bunu Steam hesabınız 10. seviyeden yüksekse Eşya Vitrininzde de sergileyebilirsiniz.