Bilgisayarınız İçin En İyi Sıvı Soğutucular: Sessiz ve Güvenilir

Aslında CPU sıvı soğutması kullanmak için süper teknikler bilmenize gerek yoktur. Piyasadaki çok çeşitli sıvı soğutucular sayesinde, işlemcinize kapalı devre bir sıvı soğutucu eklemek çok basittir.

Büyük ve hacimli fan soğutucularının bazılarıyla karşılaştırdığınızda, bu AIO sıvı soğutucuların takılması daha kolay gelecektir, çünkü CPU’nuzun üzerine ağır bir metal soğutucu takmak yerine CPU’nuza daha küçük bir su bloğu takacak ve büyük radyatörü PC’nizin başka bir yerine monte edeceksiniz.

Sıvı soğutucular CPU’nuzu soğutma konusunda iyi bir iş çıkarırken aynı zamanda birçok fan soğutucusundan daha az gürültü üretebilir. İşte sizler için en iyi seçimlerimiz.

1. Corsair Hydro Serisi H100i Pro

Corsair, yaklaşık yirmi yıldır sıvı soğutucuların dayanak noktası üreticisi olmuştur ve tüm bu uzmanlık Corsair Hydro Serisi H100i Pro’ya yol açmıştır. Hydro serisi, kolay kurulum, mükemmel performans, düşük gürültü ve güvenilir bir pompa gibi çeşitli nedenlerle çok popülerdir.

2. Deepcool Captain 240 Pro V2

Oldukça düşük 80$(555TL) fiyatla gelen Deepcool Captain 240 Pro V2, çok daha pahalı ürünlere ayak uyduran harika bir sıvı CPU soğutucusudur.

Soğutucu ve fanlarındaki tüm ışıklar tamamen ayarlanabilir, böylece aydınlatmanızın rengi ve desenleri üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

3. NZXT Kraken X53

Eski su pompalarıyla donatılmış diğer soğutuculara kıyasla en iyi akışı ve en uzun güvenilirliği elde edebileceğiniz bu soğutucu, Intel Core i7-9700K’yı 50 santigrat derecenin altında çalışmasını sağlamıştır.

4. EVGA CLC 280mm

Evga, son zamanlarda her türlü yeni donanım alanına giriyor ve kapalı devre soğutma pazarına yeni giren bi firma. Yine de, şirket bazı tatlı donanımların nasıl üretileceğini biliyor. İki tane sessiz fanlı 280mm radyatörüyle birlikte su bloğunda güzel tasarlanmış LED entegrasyonu vardır.

5. NZXT Kraken Z63

Son birkaç yıl içinde birden fazla üretici, CPU’lara yerleştirilmiş ekranlarla sıvı CPU soğutucularını popülerleştirmeye çalıştı. Ancak muhteşem Kraken Z63 ile bu popülerleştirme fikrini sadece NZXT’ye bırakın.

Bu amiral gemisi NZXT, RGB ışıklandırmalarını göstermek yerine, CPU ve GPU sıcaklıklarınız gibi önemli bilgileri göstermek için kullanabileceğiniz bir LCD ekrana sahiptir. Bu soğutucu bir çift güçlü 140mm fan ve Asetek’in en son su pompası ile donatılmıştır.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin