XANTARES Röportajı: “Majörde olmak bize tamamen farklı bir tecrübe”

CS:GO ELEAGUE Majör Boston 2018‘in 2. gününde, Space Soldiers, AVANGAR takımını yenerek turnuvadaki genel skorunu 1-1 yaptı. Bunun ardından HLTV ekibi, temsilcimiz XANTARES ile röportaj yaptı.

XANTARES ELEAGUE Major Boston 2018Röportajda Space Soldiers’ın menajer ve koçu olan Canpolat “Hardstyle” Yıldıran, XANTARES’e tercümanlık yaptı. DESPE ile ilgili bilgi de barındıran, takımın son birkaç ayı hakkında sorular yöneltildi. Röportaja geçelim:

Birkaç ay geriye gidelim. Space Soldiers, Minör, WESG Avrupa Elemesi, Global Challange gibi oldukça küçük turnuvalarda yer alıyordu. 2017’nin sonuna doğru yaptığınız atılımlardan ne kadar tatmin oldun?

Çok sıkı çalışıyorduk, her zaman sıkı çalışırız. Fakat son birkaç ay bizim için kötü gitti, çünkü PAZ’ın ameliyat olması gerekti ve bir süre ara vermek zorunda kaldı. Altıncı oyuncumuz olan DESPE ile oynamak zorundaydık. Bu yüzden birazcık debelendik, ancak şu an iyi gidiyoruz. Bu bizim için çok önemli ve başarmak istiyoruz.

Antrenman çizelgenizde şu ana kadarki katıldığınız en büyük turnuva olan majöre öncelik verdiniz mi? Her zamankinden farklı olarak nasıl bir hazırlık yaptınız?

Bildiğiniz gibi turnuva sezonu durgundu, birazcık ara verdik ve ardından her zamanki gibi oynamaya başladık. Özel bir şey yapmadık, rutin işlerimizi yaptık. Mount Dev Ligi (MDL)’ne geleceğimizi biliyorduk, bu daha iyi bir antrenman yapmamıza olanak sağladı. Çünkü resmi maçlar her zaman daha iyidir.

Global Challenge’daki göstermiş olduğunuz performanstan memnun musun?

Açıkçası hiç de memnun değilim. Jetlag sorunu yaşadık, bu yüzden de oyuna bir türlü yeterli derecede odaklanamadık. Ancak daha iyi oynayabilmek için çok çabaladık, fakat başaramadık. Finalde AGO takımına karşı oynadık ve bizden daha iyiydiler.

Global Challenge sayeside, majör için önemli dersler edindiniz mi? 

Kendimize, birbirimizi çok daha fazla motive etmemiz gerektiğini hatırlatmış olduk.

Aslında burada, bu aşamada olmak bizim için tamamen farklı bir tecrübe. İlk gün, ilk maçta bence tecrübe eksikliğinden dolayı kaybettik. Çünkü iletişimimizi kaybettik, oyunumuzu oynayamadık. İlk gün her şey farklıydı, maçı kaybettikten sonra konuştuk, maçımızı tekrar izledik ve kendimize daha iyisini yapmak zorunda olduğumuzu söyledik, buradaydık ve bir şeyler yapmamız lazımdı. Bir şeyleri değiştirmeliydik ve ne olursa olsun oyunumuza odaklanmalıydık. Birbirimize kenetlendik ve oyunumuzu oynadık.

Bana AVANGAR’ı yendiğiniz 2. maçtan da bahsedebilir misin?

Buradaki her takıma saygı duyuyoruz, çünkü herkes buraya gelmeyi başardı. Bu onları iyi bir takım yapar, bu yüzden tümüne saygı duyuyoruz.

Dün çok fazla hata yaptık, özellikle Clutch (rakibin tek kişi kaldığı) durumlarında. Ancak bugün rakibimizden daha az hata yaptık, aslında bu şekilde kazandık.

İlk defa majöre katılan biri için bu büyük bir fırsat oluyor. Majör’ün senin ve takımın için anlamı ne?

Şu anda benim için majör en önemli şey. Takım arkadaşlarıma, maçı kazanmamız için elimden gelen her yardımı yapacağım.