Team Vitality, DH Open Atlanta 18 şampiyonu oldu!

16 Kasım-18 Kasım 2018 tarihileri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta kentinde gerçekleşen Dreamhack Open Atlanta 2018 turnuvasının şampiyonu, finalde Luminosity ekibini 2-0 deviren Team Vitality ekibi oldu.

Turnuva’ya A grubu içinde complexity gaming, Luminosity Gaming, eUnited ve Team Envy; B grubu içinde Ghost Gaming, Team Vitality, Rogue ve Fragsters takımları katılmıştı.

Yarı Finallerin ilk eşleşmesi  A grubunun ikincisi Luminosity Gaming ve B grubunun birincisi Ghost Gaming arasındaydı. İkinci eşleşme ise A grubunun birincisi complexity gaming ve B grubunun ikincisi Team Vitality arasında idi.

Finallerde ise rakiplerini 2-1 skorla eleyen Luminosity Gaming ve Team Vitality karşı karşıya geldi.

Bo3 serinin ilk maçı Mirage haritasında geçti. Haritayı Luminosity Gaming‘in seçmiş olmasına rağmen Vitality, oyunu çok iyi okudu ve ilk haritada 16-4 gibi ezici bir skorla rakibinin seçtiği haritayı kendi hanesine yazdırdı.

İkinci maç ise Team Vitality ekibinin seçtiği Overpass haritasında oynandı, Vitality ekibi bu haritada da mükemmel bir oyun sergiledi ve Luminosity‘i 16-6 mağlup etti.

Bo3 serinin iki haritasını hiç zorlanmadan kazanan Vitality, böylece rakibini 2-0 mağlup etmiş oldu ve Dreamhack Open Atlanta 2018 kupasını kaldırmayı başardılar.

1.49 rating, +90 KD ve raund başına aldığı 0.92 skor sayısı ile Mathieu “ZywOoHerbaut turnuvanın en değerli oyuncusu seçildi.