Steam’de Fiyatlar Kur Farkından Etkilenmeyecek

Steam'de Fiyatlar Kur Farkından Etkilenmeyecek

Dünyanın en çok bilinen dijital oyun mağazası Steam, yaptığı açıklama ile kur farklarının, oyun, program ve eşyalara yansımayacağının duyurusunu yaptı.

Artan kur farkları ile beraber zor durumda kalan oyuncular, son dönemde Steam’in yıllardır kullandığı sabit kura, güncel kura göre zam yapacağını düşünmekteydi. Yapılan açıklamayla beraber Steam, yıllar önce 2.1TL olarak belirlenen dolar kurunun geçerliliğini koruyacağını kullanıcıları ile paylaştı. Böylelikle Türk oyuncuları desteklediğini göstermiş oldu.

Steam'de Fiyatlar Kur Farkından Etkilenmeyecek

Yalnızca hediyeler konusunda bazı kısıtlamalar olacağını söyleyen yetkililer, satılan oyun ve eşyaların olması gereken fiyatının yüzde 115 altında satışlara devam edeceğini de sözlerine eklediler.

Hediye kısıtlaması konusunda açıklamalar yapan Steam, hediyeyi alacak kişinin bulunduğu ülkenin fiyatının, Türkiye fiyatına oranla %115 veya daha altında ise müsaade edileceğini belirtti. Bu önlemin, yerel fiyatlandırmanın düşük olduğu bölgelerden, yüksek fiyatlı bölgelere yapılacak olan satışların önüne geçmek için uygulandığı anlaşılıyor.

Benzer uygulamaların Xbox ve PlayStation vb. platformlara uygulanıp uygulanmayacağı ise oyuncuların merak duyduğu konular arasında.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin