Space Soldiers Röportajı: “Hayalimiz majöre katılmak ve hatta başarılı olmak”

Space Soldiers Röportajı

Eski bir profesyonel CS:GO oyuncusu olan “Lurppis” adlı oyuncu, ülkemizin en büyük takımı olan Space Soldiers oyuncuları ile Asus ROG Yaz 2016 turnuvasının ardından röportaj yaptı. Biz de sizler için Türkçeleştirdik. Hemen röportaja geçelim:

Lurppis: Xantares hakkında detaylı bir şekilde konuşabilir misin? Onu Counter-Strike’ta bu kadar başarılı yapan şey nedir? Onu Türkiye’deki diğer oyunculardan farklı kılan şey nedir? Onun bir oyuncu olarak güçlü ve zayıf yönleri nelerdir?

TuGuX: Xantares aşırı derecede yetenekli bir oyuncu. Çok fazla oynuyor ve CS’de uzman olmaya çalışıyor. Sadece oynamakla kalmaz, aynı zamanda kendini geliştirmeye çalışır. Onu botlar karşısında oynarken izlemek bile ilginç.

Lurppis: Gelişmek için harcadığı çabayı diğer oyuncular ile karşılaştırdığımızda aradaki fark nedir ? O Mükemmel bir oyuncu ve oyuna diğer oyuncuların harcadığından çok daha fazla zaman harcıyor.

TuGuX: Onun artı yönleri oyunu çok iyi okuyabilmesi, inanılmaz reaksiyon süresi ve oyunda kendi kendine uzmanlaşabilmesi. Hiçbir zayıflığını belli etmiyor ve takımı için oynuyor, kazanmak istiyor.

Lurppis: Takımınız tüm gün boyunca oynuyor mu yoksa okul ve işlerinize de zaman ayırıyor musunuz ?

XANTARES: Space Soldiers’ta tam zamanlı olarak çalışıyoruz. ngiN dışındaki herkesin eğitimi devam ediyor. Takımımız bize Gaming House sağlıyor ve sigorta, maaş gibi akla gelebilecek her ihtiyacımızı karşılıyor.

Lurppis: Copenhagen Games 2015 turnuvasında 13. ile 16. sıraya yerleştirildiniz. Bunu ilk çıkışınız olarak nasıl değerlendiriyorsun ?

XANTARES: Çoğu kişi bu etkinlikten önce sadece 2 hafta çalıştığımızı bilmiyor (Bundan önce herhangi bir taktik olmadan oynamıştık). Bu iki hafta içine en az 5 harita çalışmamız gerekiyordu. Her şeye rağmen makul bir başarıydı.

Lurppis: Bir yıl sonra aynı turnuvada ilk dörde kadar geldiniz ve daha sonra E-Frag’e kaybettiniz. Bu sonuçtan memnun oldunuz mu ? Umduğunuz gibi miydi yoksa daha iyi veya kötü bir sonuç mu bekliyordunuz ?

Paz: E-Frag karşısında malup olduğumuz için memnum değiliz. İlk haritada 14-11 öndeydik fakat küçük hatalardan dolayı kaybettik. İkinci haritada bunu telafi edemedik ve bu tüm maçı kaybetmemize neden oldu. En düşük hedefimiz yarı-finallere ulaşmaktı ve bunu umduğumuz gibi gerçekleştirdik.

Lurppis: Asus ROG Yaz 2016’da grup aşamasında Ence’e yenildiniz, ancak daha sonra Millenium ve Epsilon’u yenerek büyük finalin galibi oldunuz ve ilk uluslararası ünvanınızı aldınız. Bu etkinlik için ne umuyordunuz ? Bu galibiyet ne kadar ileri gitmenizi sağladı ?

TuGuX: Katılan takımların listesini gördüğümüz zaman herkesi yenebileceğimizi ve bu sayede bu ünvanı kazanabileceğimizi anladık. Oyunumuza odaklanıp elimizden gelenin en iyisini başarı için yapmak istedik.

Bu bize daha fazla etkinlik kazanmak için iyi bir motivasyon anlamına geliyor. Takım olarak özgüveniniz artıyor ve her şey için iyi bir tecrübe.

Lurppis: Asus ROG Yaz 2016’da beni en çok şaşırtan şey Copenhagen turnuvasında görünmez olan Paz’ın performansıydı. Onun hikayesi nedir ? Nereden geldi ve oynayış seviyesini nasıl bu kadar çabuk yükseltti ? Turnuvada size de süpriz mi oldu yoksa aynı performansı antrenmanlarınızda da sergiledi mi ?

DESPE: Copenhagen onun ilk uluslararası ve LAN tecrübesiydi. Aramıza CPH Games turnuvasından bir ay önce katıldı. İstanbul’daki bir turnuvada bize karşı oynadı ve orada dikkatimizi çekti. Bilge bir becerisi var ve çok daha iyi olmak için aşırı çabalıyor. Onun oyuna olan olumlu yaklaşımı bence her şeyi iyi yapıyor.

Lurppis: 2016’nın geri kalanı için kısa süreli hedefiniz nedir ? Ayrıca 2017 için ne düşünüyorsunuz ? Önümüzdeki 6-18 ay içinde nereye varabilirsiniz ?

Space Soldiers Despe

TuGuX: 2016’da olabildiğince çok etkinlikte yer almayı planlıyoruz. Offline etkinliklerde oynamak bizim için çok daha iyi. 2017’ye bakacak olursak en büyük hedefimiz bir majöre katılmak. Hayalimiz majöre katılmak ve hatta belki de başarılı olmak.

Hala yapacak çok şeyimiz var ve eminim ki daha iyi olacağız. Mart 2016’dan beri bu kadroyla oynuyoruz ve her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Umarım ki ilk 10’da olacağız.

Lurppis: TuGuX, daha önce Space Soldiers’a katılmadan önce Alman takımlarla oynadın. Alman takımlarında oynayıp daha büyük fırsatlar yakalamk yerine neden Türkiye takımına katıldın ? 

TuGuX: Aslında ayrılmadan önce Alman tarafında büyük bir sorun vardı. Mousesports takımı 3 Alman oyuncudan oluşuyor. Bunun dışında uluslararasıalanda başarı elde edebilecek başka takım yok. Oyuncular diğer oyuncular ile oynamak istemiyor ve yanlış tutum sergiliyorlar. Bu yüzden Almanya’da iyi bir takım oluşturmak çok zor.

Bir gün ilginç bir teklif aldım, İstanbul’da buluştuk ve her şey iyi oldu. Gördüğünüz gibi, bu doğru bir seçim.