S1mple, Ukrayna’yı Yarı Yolda Bıraktı!

Ukrayna, WESG 2017 Finalleri öncesinde en güvendiği oyuncusu S1mple’dan darbe yedi!

Simple dün twitterdan paylaştığı gönderi ile WESG 2017 Finallerine özel sebepler yüzünden katılamayacağını ve herkesten özür dilediğini yazmıştı.

Ukrayna CS:GO takımı, Avrupa’da düzenlenen WESG 2017 Avrupa elemesini 1. olarak bitirerek hem 40.000$ ödülün hemde WESG 2017 Dünya finallerine katıl hakkı kazanmıştı. Ukrayna takımının kaptanı ve en iyi oyuncusu olan Simple’ın takımı kişisel sebeplerden dolayı yarı yolda bırakması büyük bir hayal kırıklığına yol açtı.

WESG 2017 Dünya Finallerine Kısa Bir Bakış

WESG Dünya Finalleri 13-18 Mart tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek. Toplam 32 takımın mücadele ettiği turnuvada toplam ödül havuzu 1.500.000$!

Temsilcimiz Space Soldiers’ında mücadele ettiği turnuvada Ukrayna takımı E grubunda mücadele edecek. Simple’in turnuvaya katılamayacağı belli olduktan sonra gruptaki güç dengesi de EnVyUs tarafına kaymış gibi gözüküyor.

Grup E
Ukraine Ukraine
France EnVyUs
South Africa Bravado
Algeria Viva Algeria

4 gün sonra başlayacak finallerden önce böyle bir açıklama ilk değil daha dün G2 da takımda değişikliğe gitmişti. G2 haberini buradan okuyabilirsiniz.

Ukrayna’nın Kadrosu

Ukraine Vladyslav bondik Nechyporchuk

Ukraine Ioann Edward Sukhariev

Ukraine Danylo Zeus Teslenko

Ukraine Yegor markeloff Markelov

Ukrayna’nın 5. oyuncu olarak kimi alacağı büyük merak konusu iken turnuvanın favorileri arasında bulunan Ukrayna, Simple‘in yokluğunda gruptan çıkabilecek mi 4 gün sonra göreceğiz!