Razer, Müşterilerinin Bilgilerinin Sızdırıldığını Duyurdu

Dünyaca ünlü donanım geliştiricilerinden biri olan Razer, yaklaşık 100 bin hesabın bilgilerinin sızdırıldığını duyurdu. Bu bilgiler arasında adres ve telefon numaralarının olduğu, ancak kredi kartı bilgilerinin yer almadığı belirtildi.

Siber güvenlik uzmanı Volodymyr Diachenko‘nun LinkedIn‘deki yazısına göre yaklaşık 100 bin hesabın bilgileri 18 Ağustos‘tan beri açıktaymış. Durumu fark edip Razer‘a bildirmesine rağmen Razer çalışanları sorunu düzeltememiş. 9 Eylül‘de yetkililer olaya el atmış ve sorunu tamamen çözmüş

Sunucuların düzgünce ayarlanamamasından kaynaklı müşterilerimizin sipariş detayları, profil bilgileri ve kargo bilgilerinin sızabileceğinin uyarısını almıştık. Kredi kartı bilgileri veya şifreler gibi hassas bilgilerin sızdırılmadığını biliyoruz. Sunucular 9 Eylül tarihinde, sızıntının gerçekleştiğinin duyurulmasından önce düzeltildi.

Bu olaydan dolayı içtenlikle özür diliyoruz ve sorunun bir daha yaşanmaması için çeşitli önlemler aldığımızı duyurmak istiyoruz. Müşterilerimizin dijital güvenliğini sağlamak adına işimize bağlılığımız devam edecek.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin