No Quarter Cartel’de Oynayan andrEX İle Özel Röportaj

No Quarter Cartel

Ülkemizin yükselen CS:GO takımlarından olan No Quarter Cartel‘de oynamakta olan Anılcan “andrEX” Dörtkol ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

andrEX

No Quarter Cartel, ESL Türkiye Şampiyonasını 2. olarak bitirerek offline finallere katılmaya hak kazandı. Takımda oynamakta olan Anılcan “andrEX” Dörtkol ile yaptığımız röportajı aşağıdan okuyabilirsiniz.

Anılcan “andrEX” Dörtkol Röportajı

That’s Game Bro: Merhabalar, sizi tanımayanlar için kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

Anılcan Dörtkol: Merhabalar, ben Anılcan ‘andrEX’ Dörtkol, 23 yaşındayım. Nevşehir’de yaşıyorum, No Quarter Cartel takımında profesyonel olarak CS:GO oynuyorum. Ve aynı zamanda aşçılık bölümü mezunuyum, belli bir süre aşçılık da yaptım. 🙂

That’s Game Bro: No Quarter Cartel ile tanışma hikayenizi anlatabilir misiniz?

Anılcan Dörtkol: Bilindiği üzere Orion Gaming takımında oynuyorduk, bazı sebepler dolayısı ile takımca ayrılma kararı aldık ve ardından organizasyon arayışına çıktık ve bunu sosyal medyalarımızda duyurduk. Yakın çevremizden E-spora yatırım yapmak isteyen yeni bir organizasyon oluşumu ile alakalı duyumlar almıştık ve NQC’nin bu projesinde yer almak istedik. Takım sahibimiz Cenk ”Huxley” Müdüroğlu ve Menajerimiz Berke ”Vlad” Kantürk’ün takıma ilk günden beri olan inancı motivasyonumuzun temelini oluşturuyor.

That’s Game Bro: ESL Türkiye Şampiyonasında play-off aşamasına kalmaya hak kazandınız, turnuva hakkında düşünceleriniz nedir?

Anılcan Dörtkol: Öncellikle ülkemize böyle bir oluşumu kazandırdığı için ESL Türkiye ekibine teşekkür ederiz. Açıkçası pek iyi başlayamadığımız lig aşamasını kritik maçlarda farkımızı ortaya koyarak istediğimiz noktada bitirdik ve Offline aşamaya kalmayı başardık. En büyük temennilerimizden biri lig aşamasında yaşanılan sorunlardan ders çıkarılıp önümüzdeki sezonlarda bu sorunların önüne geçilmesidir.

That’s Game Bro: Türkiye’deki E-spor sektörü hakkında düşünceleriniz nedir?

Anılcan Dörtkol: Öncellikle Türkiye’deki sponsorların oyuna olan bakış açısını doğru bulmuyorum. Sektörün ne denli büyük bir ekonomiye sahip olduğunu dünya çapında yapılan turnuvaları takip eden herkes görmekte ve bilmektedir fakat bununla ilgili yeterli adımlar atılmamaktadır. Bizim açımızdan günümüzde yerel internet cafelerin düzenlemiş olduğu turnuvalara Türkiye’nin en büyük CS:GO takımları katılıyor ve ödülleri için mücadele ediyor ise, espor sektörünün Türkiye’de alacağı çok yol vardır.

That’s Game Bro: CS:GO’ya yada CS’ye başlama hikayenizi anlatabilir misiniz?

Anılcan Dörtkol: Herkes de olduğu gibi internet kafelerde oynamaya başladım. Ama ben biraz şanslıydım çünkü internet kafemiz vardı. İster istemez çok avantajlı oluyorsunuz ve kendimi bildim bileli bu tarz oyunlar oynuyorum. 🙂

That’s Game Bro: Ne zamandan beri CS:GO’yu profesyonel olarak oynuyorsunuz?

Anılcan Dörtkol: 2015 yılında Phoenix Esports takımında profesyonel olarak oynamaya başladım, şu anda Space Soldiers takımında oynayan Ahmet ‘paz‘ Karahoca ile beraber oynadık.

That’s Game Bro: Siz oyunda hangi rolde oynuyorsunuz, rolünüzün görevlerini anlatır mısınız?

Anılcan Dörtkol: Takım içindeki oyuncu tarzlarına göre ben bir rol aldım şu anda support/rifler rolünde oynuyorum.

That’s Game Bro: CS:GO’da en önemli rol sizce nedir?

Anılcan Dörtkol: Bence bütün roller önemlidir. Biraz da oynadığın oyunculara bağlı ama support diyebilirim.

That’s Game Bro: Dünya çapında idol aldığınız oyuncu var mı?

Anılcan Dörtkol: İdol değil fakat oyun stilini beğendiğim ve izlerken zevk aldığım oyuncular arasında Coldzera ve Xyp9x var.

That’s Game Bro: Dünya çapında hangi takımları takip ediyorsunuz?

Anılcan Dörtkol: SK Gaming, FaZe Clan, Astralis

That’s Game Bro: CS:GO’da profesyonel olmak isteyenler için öneriniz nedir?

Anılcan Dörtkol: Öncellikle takım kuracak kişilerin takımı bir aile olarak görmeleri ve hata yapmayı öğrenmeleri gerek, işin sırrı sabırlı olmakta ve hatalardan ders çıkarmakta bence.

That’s Game Bro: Önümüzdeki aylarda İstanbul’da gerçekleşecek olan BlastPro Series hakkında düşünceleriniz nedir?

Anılcan Dörtkol: Biz takımca tabii ki orada olacağız. Bence bu turnuva Türkiye E-Spor’u için önemli bir adım, çünkü ilerde ülkemizde daha çok uluslararası turnuva görmemize olanak sağlayacak. dünyanın en iyi takımlarını canlı olarak izlemek bizim ne kadar şansımız ise Ülker Arena’yı doldurmak da o kadar görevimiz 🙂

That’s Game Bro: CS:GO’da maçlara çıkmadan önce nasıl ısınıyorsunuz?

Anılcan Dörtkol: Aimbotz ve Deathmatch diyebilirim.

That’s Game Bro: Röportaj teklifimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz, eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Anılcan Dörtkol: Buradan bizi takip eden herkese teşekkür etmek isteriz. Röportaj için That’s Game Bro ailesine teşekkür ederim.