Mousesports’un Koçu Hatasını İtiraf Etti ve Takımdan Uzaklaştırıldı

ESIC’nin açtığı soruşturma kapsamında, profesyonel CSGO turnuvalarında, oyunun hatasını kullanarak takımına zafer getiren antrenörler ile ilgili işlemler yapılacağını söylemiştik.

ESIC, 12 Eylül’e kadar itiraf süresi vermişti ve bu kapsamda mousesports’un antrenörü, kendi Twitter hesabından itirafını duyurdu.

Bu tweetten hemen sonra mousesports resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı:

Antrenörümüz Rejin, önceki takımı Tricked ile birlikteyken, bazı durumlarda hatayı kullandığını itiraf etti. Michal Slowinski ile birlikte dosyayı inceledikten sonra söyleyebiliriz ki, mousesports ile olan hiçbir maçta bu bug kullanılmamıştır. Oyuncularımızdan da, ekibimizden de kimse eskiden yaşanmış bu olayı bilmiyordu. Mousesports’a katıldığından beri Allan’ın tamamen adil oynadığına ve önceden yaptığı tercihler için pişmanlık duyduğuna inanmamıza rağmen, dosya sonuçlanana kadar takımımızdaki tüm görevlerinden uzaklaştırılması gerektiğine karar verdik. Rekabetçi maçlarda dürüstlük ilkesi takımımızın önemli değerlerinden biri, ESIC ve dosyadaki tüm görevliler ile işbirliği halinde olacağız.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin