Epic Games, Fortnite’ı App Store’a Geri Getirmek İstiyor

Epic, mahkemenin Fortnite’ı eski durumuna getirmesini sağlamak için bir kez daha hamle yaptı.

Fortnite’ın App Store’dan kaldırılmasından bu yana günlük iOS Fortnite oyuncularının %60’ın üzerinde düştüğünü belirtti. The Verge tarafından bildirildiği üzere Epic Games, Apple’a karşı Fortnite’ı App Store’a geri koymaya zorlayacak bir ön tedbir kararı aldı.

Bu genel dava için tam duruşma 28 Eylül için planlanmıştı, ancak Epic, Fortnite’ı daha önce en azından bir karara varana kadar iOS oyuncularının eline almayı umuyor.

Epic, iOS’un 116 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı olan Fortnite için en büyük platform olduğunu ve 350 milyon kayıtlı kullanıcısının neredeyse üçte biri olduğunu söylüyor. Ayrıca Epic, iOS’taki Fortnite oyuncularının %63’ünün yalnızca Apple cihazlarında Fortnite’a eriştiğini iddia ediyor.

Epic, bu kullanıcıları bir daha asla göremeyeceğinden ve Fortnite topluluğunun parçalandığından endişeleniyor.

Ayrıca, Apple’ın Epic Games’ın hesabını fesh ettiği ve Epic’in yeni bir geliştirici hesabı için “en az bir yıl” başvurma girişimlerini reddetmekle tehdit ettiği de öğrenildi.

Apple, bu konuyla ilgili olarak The Verge’e yaptığı açıklamada, daha önce yapılan bir yoruma atıfta bulundu:

“Epic Games hesabını App Store’da feshetmek zorunda kaldığımız için hayal kırıklığına uğradık. Epic Games ekibiyle lansmanları ve sürümleri üzerinde uzun yıllar birlikte çalıştık. Mahkeme, Epic’in App Store kurallarına uymasını tavsiye etti. Epic reddetti. Bunun yerine, App Store yönergelerini ihlal etmek için tasarlanmış Fortnite güncellemelerini defalarca gönderiyorlar. Bu, Uygulamadaki diğer tüm geliştiriciler için adil değil Mağaza ve müşterileri kavgalarının ortasına koyuyor. Gelecekte tekrar birlikte çalışabileceğimizi umuyoruz, ancak maalesef bugün bu mümkün değil. “

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin