Microsoft, Xbox Live Gold Hizmetini Sonlandıracak mı?

Microsoft, 12 aylık abonelik seçeneklerine son vermesine rağmen Xbox Live Gold hizmetini sona erdirmek için “planları olmadığını” söyledi.

Microsoft, The Verge’ye gönderilen bir açıklamada şunları söyledi: “Şu anda Xbox Live Gold’u sonlandırmayı planlamıyoruz.

Xbox Live Gold, özellikle Xbox konsollarında çevrimiçi çok oyunculu oyunlara ve aylık ücretsiz oyunlara erişim sağlayan ücretli abonelik hizmetidir. 12 aylık Gold aboneliklerinin yakın zamanda sonlandırılması ve Halo Infinite’in ücretsiz oynanabilen çok oyunculu bir paket içereceği duyurusu, Xbox için ücretli çok oyunculu oyunların yakında sona ereceği yönündeki spekülasyonları besledi. Ancak Microsoft’un açıklaması, Xbox Live Gold hizmetinin devam edeceğini gösteriyor.

Aynı ifade ayrıca “Xbox Live Gold deneyiminde herhangi bir değişiklik yapılmadığını” belirtir, bu da Microsoft’un Gold’u biraz farklı bir hizmete aktarmasını beklemememiz gerektiği anlamına gelir.

Ücretsiz oynanabilen çok oyunculu oyunların Gold abonelik gerektirmeyebileceğini tahmin etmek kolay olurdu, ancak bu mevcut durum değil gibi görünüyor. Şu anda tek söyleyebileceğimiz, Xbox Live Gold’un devam edeceği, ancak ödemesinin aylık veya 3 aylık ödeme planları ile yapılacağı.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin