MiBR ve Team Liquid, Stewie2k ve TACO’yu takas edebilir!

Stewie2k

Dün geç saatlerde gelen bilgilere göre MiBR takımı tekrardan kadroyu tamamen Brezilyalı oyunculardan oluşturmak istiyor.

Söylentilere göre MiBR, Team Liquid ile anlaşmış durumda. Anlaşma sonucunda MiBR, Stewie2k’i Team Liquid‘e gönderecek, Team Liquid ise buna karşılık oyuncuları TACO‘yu ve koç Zews‘i MiBR‘a verecek. Koç Zews‘in gelmesiyle birlikte bu yaz analist pozisyonundan koç pozisyonuna geçen MiBR‘ın koçu YNK‘nun, tekrardan analist olması bekleniyor.

Stewie2k’yi gönderen MiBR, kadrosundaki diğer yabancı oyuncu Tarik‘i de transfer listesine koydu. Gelen söylentilere göre Tarik ile ilgilenen ilk takım Complexity Gaming. Ancak transfer hala kesinliğe kavuşmadı.

Tarik‘i transfer listesine ekleyen MiBR, iki isim ile ilgileniyor; bunlardan biri CSGO muhabiri neL‘in haberine göre FURIA takımında oynayan 19 yaşındaki genç yetenek kscerato.

Bir diğer CSGO muhabiri DeKay‘ın haberine göre diğer ilgilendikleri isim 2017 yılında Immortals takımı ile Major’da finale çıkmayı başaran, ve sonra Dreamhack Open Montreal turnuvasında final maçına geç çıkmasıyla başlayan fiyasko’da o zamanlar CLG takımında oynayan FNS‘e ölüm tehditi etmesi ile tanınan kngV.

kngV, birkaç gün önce bu olay hakkında herkesten özür dilemişti.

Bu haberlere göre MiBR‘ın 2019 yılı için kadrosu şöyle gözükecek:

 Gabriel “FalleN” Toledo
 Fernando “fer” Alvarenga
 Marcelo “coldzera” David
 Epitácio “TACO” de Melo
 Kaike “kscerato” Cerato

 Wilton “zews” Prado (Koç)

Team Liquid’in kadrosu ise şöyle: 

United StatesJonathan “EliGE” Jablonowski
United StatesNick “nitr0” Cannella
CanadaKeith “NAF” Markovic
CanadaRussel “Twistzz” Van Dulken
United StatesJake “Stewie2K” Yip

MiBR, Blast Pro Series Lisbon 2018 turnuvasına ise Stewie ve Tarik ile devam edecek.