Master Mouse LİTE S incelemesi | Uygun fiyatlı oyuncu ekipmanı

Cooler Mastar markasının giriş seviyesi oyuncu faresi Master Mouse Lite S daha önce incelediğimiz S modelinin bir alt modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Farenin sade ve şık bir tasarımı var. Ele tam oturuyor ergonomik ve eli terletmiyor. Orta ve küçük elli kullanıcılar için rahat bir kullanım sunuyor ama eliniz büyükse fareyi parmak uçlarınızla tutmanız gerekiyor.

Fare UV kaplamaya sahip. UV kaplama terleme sonucu oluşan renk solmaları, düşme ve çarpma gibi durumlarda oluşabilecek çizik ve benzeri sorunlara karşı dayanıklılık sağlıyor, farenin ömrüne ömür katıyor. Bunlara ek olarak Omron switchlere sahip farenin 10 milyon tıklama ömrü var.

90 liralık fiyatıyla (ortalama) dikkatimizi çekmesi bir yana ergonomik tasarımı da bizleri büyüledi. Üstelik fiyatı ve ergonomisi yetmezmiş gibi hem sağ hem de sol el kullanımı için uygun. Sol el kullanımına uygun farelere nazaran uygun fiyatlı olması çok büyük bir avantaj ama farenin makro tuşlarının  yalnızca sol tarafta bulunuyor olması sol el kullanımını zorlaştıran bir faktör.

Pixart sensöre sahip Lite S 2000’e kadar DPI seçeneği sunuyor. DPI geçişlerini scroll tuşunun hemen arkasında bulunan DPİ geçiş tuşu ile yapabiliyor hangi DPI seviyesinde olduğumuzu scrool tuşunda bulunan aydınlatma ile takip edebiliyoruz. BU özellikler kulağa güzel gelse de DPI seçeneklerini kendiniz belirleyemiyorsunuz. Fabrikanın önceden belirlemiş olduğu stabil seçenekler ile devam edebiliyorsunuz.

Farenin arka alt kısmında, Cooler Master logosunun hemen altında beyaz led bulunuyor. Işığın renklerinin değiştirilemiyor olması kotu olmuş ama sunduğu fiyata göre kalitesi çok iyi.

Eğer dpi ve aydınlatmada daha fazla özellik istiyorsanız yaklaşık 20tl gibi bir ücret ödeyerek bir üst model olan Master Mouse S’i tercih edebilirsiniz. Master Mouse S incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.