kennyS, G2 Takımından Ayrılıyor mu ?

CS:GO tarihinin belkide en iyi AWP oyuncusu kennyS, VPEsports.com’un haberine göre G2 takımı ile sözleşmesini yenilemedi.

Fransa’nın en iyi oyuncularının bulunduğu G2 organizasyonu, CS:GO takımında bulunan 4 oyuncu ile sözleşmelerini 2020 yılına kadar yeniledi. Ancak takımın AWP oyuncusu olan kennyS’in sözleşmesini yenilemediği iddia ediliyor.

G2 takımı geçtiğimiz senenin şubat ayında Team EnVyUs ile oyuncularını değiştirmişti ve tam anlamıyla Fransa’nın rüya takımını kurmuştu. G2 için beklentiler çok yüksekti ancak organizasyon 1.5 yıl içinde sadece 2 turnuva kazanırken, çoğu turnuvada da ortalamanın altında bir performans ortaya koydu.

kennyS’in sözleşme imzalamamasından sonra başka bir takıma transfer olacağı konuşuluyor. Eğer kennyS, şubat ayına kadar G2 organizasyonu ile sözleşme imzalamazsa ücretsiz bir şekilde başka bir takıma transfer olabilecek. Başka bir iddia ise G2 takımı, 2019 senesindeki IEM Katowice Major 2019 turnuvasına da kennyS ile katılacak ve IEM Katowice Major 2019 turnuvasından sonrada yollarını ayıracak.