Carlos: ”G2 CS:GO takımının yaşattığı hayal kırıklığı için hiç bir kelime yeterli değil”

G2 takımının CEO’su Carlos “ocelote” Rodriguez, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile CS:GO takımının hayal kırıklığı yaşattığını açıkladı.

G2, CS:GO arenasında en büyük hayal kırıklığı yaratan takımlarından biri. Geçtiğimiz sene şubat ayında Team EnVyUs takımı ile oyuncularını değiştiren organizasyon, bu değişiklikler ile Fransa’nın rüya takımını kurmuştu. Rüya takım için herkesin umutları üst seviyeye çıkmışken, G2 takımı 1.5 yıl içinde sadece 2 turnuva kazanabildi ve turnuvalarda gösterdikleri performans ile de beklentinin çok altında kaldı.

Geçtiğimiz aylarlar da takımında değişiklikler yapan G2 organizasyonu buna rağmen turnuvalardaki kötü performansına devam etti. Twitter üzerinden açıklamada bulunan Carlos, takımın kendisine yaşattığı hayal kırıklığı için hiç bir kelimenin yeterli olmadığını söyledi. Bu açıklamadan belli bir süre sonrada Twitter üzerinden ”Kazanma operasyonu başladı” diye bir paylaşım yaptı.

Bunun üstüne G2 takımının belki de en önemli oyuncusu olan kennyS’in sözleşmeyi yenilemediği iddia edildi. Bu iddia’dan sonra fnatic’te stand-in olarak oynayan ScreaM’in G2 takımına transfer olacağı iddia edildi.