IEM Katowice Major 2019’a katılacak 24 takım belli oldu

13 Şubat günü Polonya’nın Kaloşvar kentinde başlayacak tüm CSGO dünyasının dört gözle beklediği IEM Katowice Major 2019’a katılacak 24 takım belli oldu.

IEM Katowice 2019Turnuvaya katılacak 14 takım zaten belliydi. Geçtiğimiz majör turnuvası olan Faceit London Major 2018’de playofflara katılma başarısı gösteren 8 takım (BIG, Complexity, Team Liquid, Astralis, Natus Vincere, FaZe Clan, Hellraisers, MiBR) ve grup aşamasında en az bir galibiyet elde eden 6 takımı (Ninjas In Pyjamas, Fnatic, G2 Esports, Vega Squadron, Cloud0, TYLOO) Katowice 2019’da izleyeceğimizi zaten biliyorduk.

Minörlerden gelecek takımlar da belli oldu

Avrupa Minörü, Amerikalar Minörü, Asya Minörü ve CIS Minöründen turnuvaya katılacak takımlar da belli oldu.

  • Avrupa Minöründen katılacak takımlar: Team Vitality, ENCE Esports
  • Amerikalar Minöründen katılacak takımlar: NRG Esports, FURIA Esports
  • Asya Minöründen katılacak takımlar: Renegades, Grayhound Gaming
  • CIS Minöründen katılacak takımlar: AVANGAR, Team Spirit

Ayrıca Majora yeni gelen kural ile her minör turnuvasının üçüncüleri ile yeni bir grup oluşturuldu ve bu dört takımlık gruptan iki takım da Majora katılma şansı elde etti. Bu takımlar: VICI Gaming, Team Winstrike

Türk oyuncular ne halde?

Xantares’in ayrılmasından sonra kadrosuna YAM’ı ekleyen temsilcimiz Ex-Space Soldiers maalesef North ve ENCE’ye kaybettikten sonra Major’a katılma şansını kaybetti.

Majorda Hellraisers oyuncusu Woxic ve BIG’de oynayan Xantares bizleri temsil edecek.

Şimdi ne olacak?

Minörlerden gelen 10 takım ve geçtiğimiz majörün grup aşamasında bulunan 6 takım ile “Challengers Stage” adı altında yeni bir grup oluşturuldu.  Maçlar Swiss Sistem ile oynanacak, en iyi 8 takım bir üst gruba yükselecek. Maçlar Türkçe olarak naklen ESL Türkiye’nin Twitch kanalında yayınlanacak.