Galatasaray da E-spor’a ilk adımını attı!

Galatasaray da E-spor'a ilk adımını attı!

Bildiğiniz üzere bundan yaklaşık 1 ay kadar önce Fenerbahçe Kulübü 1907 Fenerbahçe Derneğ ile birlikte ; “1907 Fenerbahçe” adı altında e-spor camiasına katıldıklarını duyurmuştu.

Ülkemizin diğer büyük kulüplerinden Galatasaray da bugün yaptığı açıklama ile League of Legends takımıyla  E-spor arenasına giriş yaptığını duyurdu.Böylece “3 büyükler” olarak nitelendirilen takımlar olan Beşiktaş ,Fenerbahçe ve Galatasaray rekabeti E-spor alanına da taşınacak gibi görünüyor. Galatasaray Kulübünün yaptığı açıklama şu şekilde ;

 

 

Aslan E-spor dünyasında da kükreyecek

Galatasaray, League of Legends takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi’nde yer alması resmiyet kazandı.

Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır.

Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir. Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır.

Galatasaray Esports takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, kısa zamanda ve kulübe en ufak mali yük getirmeden hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla.

Galatasaray Spor Kulübü