Fortnite Battle Royale Mobile Geliyor!

Son yılların en çok oynanan oyun türlerinden birisi şüphesiz ki hayatta kalma oyunları oldu. 2017 yılının en moda oyunu olan PUBG‘nin rakibi Fortine Battle Royale‘de mobil oyun çıkaracağını duyurarak rakibine göz dağı verdi.

Fortnite ekibinin yaptığı açıklamaya göre oyunun mobile uyarlanacağı sürüm de bilgisayardaki oyunun aynısı olacak. Oyunun mobil sürümü betası önümüzdeki Pazartesi günü İOS kullanıcılarına ön kayıt olarak açılacak fakat Android kullanıcılarının ön kayıt için biraz sabretmesi gerekiyor. Yapılan önemli bir açıklamada ise mobil oyuncular da diğer platformlarla birlikte aynı serverleri kullanabilecek. Yani bu şu demek oluyor ki bir arkadaşınız oyunu bilgisayar ile oynarken diğer arkadaşınız PlayStation ile oynarken sizde telefonunuz ile birlikte oynayabilirsiniz.

İOS kullanıcıları için 12 Mart‘ta açılacak olan ön kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra elektronik posta adresinize gelen App Store linki ile oyunu indirebilirsiniz. Tabi bu linkin gelmesi biraz zaman alabilir.

PUBG’nin sadece Çin’e özel çıkardığı oyuna kıyasla bu oyunun dünyada genel olarak çıkarmasının nasıl bir etki olacağını merak ediyoruz.

Ayrıca PUBG mobil oyuna da eski yazımızla buradan ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.