Fnatic, Dreamhack Masters Malmö 2019 şampiyonu oldu!

1 Ekim- 6 Ekim tarihleri arasında İsveç’in Malmö kentinde düzenlenen ve 16 prestijli takımın birinci olmak için yarıştığı 250 Bin Dolar ödül havuzlu turnuvada kazanan takım Fnatic oldu.

Major turnuvalarından elenmesi ile taraftarlardan yoğun eleştiri altında kalan Fnatic, yakın zamanda kadrosundan twist ve xizt‘i yedeğe alıp yerlerine golden ve flusha‘yı katmıştı.  Bu galibiyetle beraber takım katıldığı ilk LAN turnuvasında birincilik elde etmiş oldu ve 100 Bin Dolarlık ödülün sahibi oldu. Fnatic, bu turnuvadan önceki son birinciliğini 19 ay önce IEM Katowice 2018’de almıştı. Takım, bu ödülü almak için NiP, Astralis ve Vitality gibi takımlarla play-off’lar da karşılaştı. Şampiyon Fnatic olmasına rağmen turnuvanın en değerli oyuncusu gösterdiği performansla izleyenleri adeta büyüleyen ZywOo oldu.

Turnuvanın bir diğer finalisti Vitality de turnuvaya yeni transferi shox ile katılmıştı. Takım, shox ile katıldığı ilk turnuvada finale yükselmek gibi büyük bir başarı gösterdi. Ayrıca bu turnuvadan önceki son büyük turnuva olan ESL One New York 2019‘un şampiyonu Evil Geniuses, bu turnuvada hiçbir harita galibiyeti bile alamadan elendi.

Fnatic, bu galibiyetiyle aynı zamanda IEM Katowice 2020 için yerini ayırtmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin