ESL Pro Lig Sezon 8 Finallerine katılacak takımlar belli oldu

ESL Pro Lig Sezon 8 Avrupa ve ESL Pro Lig Sezon 8 Amerika online sezonların sonuçlanmasıyla birlikte 4-10 Aralık tarihleri arasında Danimarka‘nın Odense kentinde gerçekleşecek ESL Pro Lig Sezon 8 Finalleri‘ne katılacak takımlar belli oldu.

Katılacak 16 takımın $750,000 USD ödülü paylaşacağı turnuvaya Avrupa bölgesinden 7, Kuzey  Amerika bölgesinden 6, Okyanusya, Asya, Güney Amerika bölgesinden birer takım katılacak.

Her takımın 26 maç oynadığı Avrupa Liginden katılacak takımlar listesi:

-Astralis
-Natus Vincere
-BIG
-North
-Hellraisers
-Mousesports
-G2 Esports
Lig’i sonuncu olarak tamamlayan AGO Esports, bir düşük lig olan MDL‘e düşürüldü. 12. ve 13. olarak tamamlayan Ninjas In Pyjamas ve Fnatic ise MDL‘i 2. ve 3. tamamlayan takımlarla Pro Lig’de kalma mücadelesi verecek. İlk 7’ye giremeyen Windigo Gaming, Heroic, Faze Clan ve temsilcimiz Space Soldiers ise ESL Pro Lig Sezon 9 Avrupa (online) bölümüne katılma hakkını elinde korumuş oluyor. ESL Pro Lig Finalleri’nde Türkiye’yi yalnızca Hellraisers takımında oynayan ÖzgürwoxicEker temsil edecek.

Her takımın 22 maç oynadığı Kuzey Amerika Liginden katılacak takımlar listesi:

-MiBR
-Ghost Gaming

-NRG Esports
-Team Liquid
-Renegades
-INTZ Esports

Lig’i sonuncu olarak tamamlayan Luminosity Gaming, bir düşük lig olan MDL‘e düşürüldü. 10. ve 11. olarak tamamlayan Rogue ve Team Envyus ise MDL‘i 2. ve 3. tamamlayan takımlarla Pro Lig’de kalma mücadelesi verecek. İlk 6’ye giremeyen eUnited, Cloud9, complexity Gaming ise ESL Pro Lig Sezon 9 Amerika (online) bölümüne katılma hakkını elinde korumuş oluyor.

Asya elemelerinden katılan takım: ViCi Gaming
Okyanusya elemelerinden katılan takım: ORDER
Güney Amerika elemelerinden katılan takım: Sharks Esports

Turnuvayı Türkçe olarak ESL Türkiye CSGO Twitch Kanalından izleyebilirsiniz.