DreamHack Masters Marseille 2018’de Yarı Final Zamanı

Dreamhack turnuva

DreamHack Masters Marseille 2018’de çeyrek final karşılaşmaları sonucunda yarı final karşılaşmaları belli oldu!

DreamHack Masters Marseille 2018 turnuvası 18-22 Nisan tarihleri arasında Fransa’da düzenleniyor. Turnuvada toplam 16 takım 250.000$ ödül havuzu için kıyasıya mücadele ediyor.

Çeyrek final ilk karşılaşmasında Navi ile Mousesports karşı karşıya geldi. Navi’de oynayan S1mple tam anlamıyla şov yaparak takımına BO-3 üzerinden oynanan karşılaşmayı 2-0 gibi rahat bir skorla kazanmayı başardı.

2. çeyrek final karşılaşmasında Cloud9 ile Gambit takımları karşı karşıya geldi. Son major şampiyonu olan Cloud9’un favori olduğu çeyrek final mücadelesinde işler Cloud9 için iyi gitmedi. Gambit  yine bize turnuva takımı olduğunu Cloud9’u rahat bir oyun ile 2-0 geçerek gösterdi, Cloud9‘un kadrodaki değişiklikler sonucunda takım halen birbirine ısınamamış gibi gözüküyor.

Astralis

3. çeyrek final karşılaşmasında Astralis ile FaZe Clan karşı karşıya geldi. Astralis turnuva boyunca gösterdiği iyi performansı bu karşılaşamaya da taşıdı. Dünyanın en iyi takımı olan FaZe Clan’ı oyunu bile sokmayan Astralis maçı 2-0 kazanarak yarı finale çıkmaya hak kazandı.

4. çeyrek final karşılaşmasında iki İsveç’li takım Nip ile Fnatic karşı karşıya geldi. İki efsane statüsü takımın mücadele etiği karşılaşmada heyecan eksik olmadı. Bolca clucth’un olduğu seriyi Fnatic 2-1 kazanmayı başardı ve yarı finale çıkan son takım oldu.

Yarı Final Eşleşmeleri

Saat: 12.00 Ukraine Natus Vincere  Kazakhstan Gambit
Saat: 15.00 Denmark Astralis Sweden fnatic

Yarı final eşleşmelerinde Navi ve Astralis takımlarının zorlanmadan finale çıkacağını düşünüyorum. Final karşılaşması bugün akşam saat 19.00’da oynanacak. Yarı final ve final karşılaşmaları BO-3 üzerinden oynanacak.