Danimarka Başbakanı, BLAST Pro Series Copenhagen’in açılışına katıldı!

3 Kasım günü Danimarka’nın Kopenhag kentinde düzenlenen BLAST Pro Series Copenhagen 2018 turnuvasının açılışına Danimarka Başbakanı Lars Løkke Rasmussen katıldı ve açılış konuşmasını yaptı.

İşte Lars Løkke Rasmussen’ın konuşması:

Kopenhag’a, Royal Arena’ya, Yılın en büyük espor turnuvalarından birine hoşgeldiniz. Sahne kurulu, takımlar hazır. Bu turnuva bir “Blast”(patlama) yaratacak. Sizin sayenizde, bu coşkulu taraftar sayesinde. Hatta sadece sizin sayenizde değil, bugün bu turnuvayı internet üzerinden milyonlarca kişi takip ediyor.

Tekrardan, buraya gelen takımlara da hoşgeldiniz demek istiyorum. Sizler dünyanın farklı noktalarından buralara kadar geldiniz. Harika takım oyunlarınız ve oyuna adanmışlığınız ile buraya gelmeyi hak ettiniz.

Buraya gelirken kendinizi ve oyununuzu birçok kez açıklamak zorunda kaldınız. İnsanları zamanınızı harcamadığınıza ikna etmeniz gerekti ama artık kendinizi açıklamanıza gerek yok. Çünkü sizler artık sporcularsınız. Gerçek bir sporcusunuz. Hayallerinin peşinden koşan, becerilerinizi kullananan sporcular. Sizler, egaming’in öncülerisiniz.

Counter-Strike, (benim gibi) oyuna alışık olmayanlar için anlaşılması çok da kolay olmayan terimlere sahip bir dünya. Eco rounds, Ace, CT, T-Side. Ancak Counter-Strike aynı zamanda başka ülkelerden, kıtalardan insanları biraraya getirebilecek bir topluluğa sahip. Burada kimse sizi ırkınız, inancınız veya dış görünüzle yargılamıyor. Burada önemli olan sizin başkalarıyla işbirliği yapmada olan yeteneğiniz, daha büyük bir şeyin parçası olma yeteneğiniz. Bunlar, bugünün dünyasında ihtiyacımız olan şeyler. Sizler, yarının dünyası için ilham kaynağı olan modellersiniz.

Herkesin turnuvanın başlamasını sabırsızlıkla beklediğini biliyorum. Tüm takımlara şans yarışmada şans diliyorum. Son kez bir şey eklemek istiyorum; #ToTheStars