CS:GO Temel Şeyler

Bu konumuzda sizlerle Counter-Strike: Global Offensive oyununda bilmemiz gereken temel şeyleri öğreneceğiz.

 

  • Spray Tekniği

Oyundaki en önemli şeylerden biri silah kontrolüdür. Hangi silahın ne kadar sekeceğini bilmek bize büyük avantaj kazandıracaktır. Yukarıdaki gördüğünüz videoda spray neymiş ne değilmiş biraz anladıktan sonra aşağıdaki linkten antrenman haritasını indirebilirsiniz. Böylece silahların sekmesine hakim olup büyük bir avantaj kazanabilirsiniz.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?l=turkish&id=419404847

 

  • Para Yönetimi

Oyundaki ekonomimizi düzgün kullanmak bize maç kazandırabilir. Tek başına bilmeniz yeterli değil, takımımızdaki herkesin bilmesi lazım bunları. Lafı kısa kesip sizleri videoyla baş başa bırakıyorum 😀

 

  • Oyun içi DPI ve Hassaslık Ayarlamak

Özellikle deneyimsiz oyuncular, yüksek DPI ve Sens kullanırlar. Fakat makul olan mümkün olduğunca düşük DPI ve Sens ayarlarıyla oynamaktrır. Bulunduğunuz ortama göre fare DPI ayarınızı ve oyun içi hassasiyeti mümkün olduğunca az ayarlayın. 180 derece dönebilecek şekilde olsun tabii. Olayı iyice kavramanız için Türkçe video seçtik.

 

  • Bombaların Kullanımı

El bombası, flash ve smoke’lar oyunun kaderini değiştirir. Bombaların nasıl atılması gerektiği hakkında her şey anlatılıyor videoda.