CS:GO Gündemi: Haftanın Özeti #2

CSGO Gündemi Haftanın Özeti

Bu hafta CS:GO’da neler oldu ? Sizler için özetledik:

NiP, Dreamhack Masters Malmö Birincisi Oldu

Dreamhack Masters Malmö, çok sürprizli bir turnuvaydı. Beklenmeyen takımlar beklenmeyen maçları kazandı. Bahis oynayanların çoğu ya köşeyi döndü ya da battı. Turnuvanın final maçı da diğer maçlar gibi beklenmedik bir şekilde bitti. Ninjas in Pyjamas takımı, Natus Vincere takımı karşısında çok heyecanlı kapışmalar sonucu  2-0 lık bir harita galibiyeti aldı.

Cloud9, fREAKAZOiD ile Yollarını Ayırdı

Geçen senenin yaz aylarından beri takımda olan Ryan “fREAKAZOiD” Abadir, Cloud9 takımından atılmak zorunda kaldı. C9 takımı sebep olarak, oyuncunun uzun zamandır gösterdiği kötü performansı söyledi. Ancak oyuncunun 2017 yılına kadar sözleşmesi olduğundan şimdilik sadece kadro dışı olmakla kaldı.  Bu sırada geçici olarak yani yeni oyuncu bulunana kadar Eric “adreN” Hoag adlı oyuncu kadroda olacak. 

LDLC, eSpor Bölümünü Kapattı

Genellikle oyuncular için teknolojik aletler üreten Fransız firma LDLC, eSpor girişimlerini bitirme kararı aldı. Çünkü geçtiğimiz hafta burada haberlerini yaptığımız gibi, boddy ve Devil adlı iki oyuncuları Gamers2 ve EnVyus tarafından satın alınmıştı. 

HTC 1v1 CS:GO Turnuvası Tanıtımı PGL Tarafından Yayınlandı

16 Yarışmacıdan ve 25.000$ ödül havuzu olan ve Romanya’da düzenlenen dolayısıyla offline olan 1v1 turnuvasının küçük bir tanıtım videosu yayınlandı. Tanıtım videosu kovboy 1v1 sahnelerini aratmayacak türden ve kısaca turnuvadaki yarışmacıları ve sunucuları tanıtıyor. Turnuva davetlileri arasında Can “XANTARES;” Dörtkardeş te bulunuyor. Senden güzel haberler bekliyoruz Can 😀 Tanıtımı aşağıdan izleyebilirsiniz: