İnceleme – Counter-Strike: Global Offensive

Merhaba arkadaşlar, bu gün sizler için Steam üzerinden herkesin saatlerce oynadığı item düşürmek için kendini yıprattığı Counter-Strike: Global Offensive kısaca CS:GO oyununu inceleyeceğiz. Oyunun her ülkeden bir çok oyuncusu var ve fps türünde en iyi oyunlardan biri. Oyun herkesin bilidiği üzere Steam de yok satıyor ve üsteklik VAC (Valve Anti Cheat) ban yiyenler bile oyunu başka hesaptan tekrar satın alıp oynamaya devam ediyorlar. Bu yüzden bu oyunun incelemesini yapmaya karar verdik 😀

 

  • Oyun Modları:
  1. Rekabetçi: 5v5 oynanılır. Her round başı oyunculara belirli bir miktar para verilir. En çok oynanılan moddur. Maç kazanarak rank atlayabilir veyahut kaybederek düşülebilir. Oyuncular sahip oldukları rank’a göre eşleştirilir.
  2. Silah Yarışı: Öldükten sonra hemen yeniden canlanırsınız. Ölüm maçı gibidir fakat kullanacağınız silahı seçemezsiniz. Düşman öldürdükçe yeni silah verilir. Son seviye altın bıçaktır ve altın bıçak ile düşman öldüren kişi oyunu kazanır.
  3. Yıkım: Silah sistemi Silah Yarışı moduna benzer fakat ölüm maçı gibi anında yeniden canlanma yoktur. Rakibi öldürünce bir üst silaha geçersiniz. 11 Round alan takım oyunu kazanır.
  4. Ölüm Maçı: Öldüğünüz gibi yeniden doğarsınız. İstediğiniz silah ile oynayabilirsiniz. 10 Dakika içinde en çok puan yapan oyunun galibi olur.

 

  • Private Rank Sistemi :

Oyunu satın aldığınızda, rekabetçi girebilmeniz için öncelikle Private Rank ınızın 3. Seviye olması lazım. Bu seviyeye ulaşmak için de oyunun basit eğlence, ölüm maçı, yıkım modlarını oynayabilirsiniz. Oynadığınız her maç sonu skorunuza yani yaptığınız asist ve öldürmelerinize bağlı olarak xp kazanırsınız. Rekabetçi modunda ise skorunuz ve kazandığınız round sayısı kazanacağınız xp yi belirler.

 
Oyun ModuXP Çarpanı
Rekabetçi30 x Kazanılan Turlar
Basit Eğlence4 x Puan
Yıkım2,5 x Puan
Silah Yarışı1 x Puan
Ölüm Maçı0,2 x Puan

 

Bu Private Rank level i 40 a kadardır. 40. Seviyeye ulaştıktan sonra seviyenizi yazan yerde rütbemi sıfırla gibi bir seçenek vardır. Seviyeniz sıfırlandıktan sonra bulunduğunuz yıla ait bir rozet verilir.

 

2015 Hizmet Madalyası
2016 Hizmet Madalyası

 

Fiyat : 24 TL (indirimlerde 8 TL’ye kadar düşüyor)
Tür : FPS (birinci şahıs nişancı) – Çok Oyuculu – Aksiyon – Taktik
Kullanıcı Değerlendirmesi : Satın alanların %93’ü memnun.

5 YORUM

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin