Aeon Must Die! için Hırsızlık İddiaları!

Sony, State of Play canlı yayınında gösterilen yeni bir beat’em up oyunu olan Aeon Must Die’ın arkasındaki sözde geliştiriciler, kötü yönetim ve IP hırsızlığı için CEO’larına karşı suçlamalarla kamuoyuna açıldı.

Yayıncı Focus Home Interactive de konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Aeon Must Die, State of Play prömiyerini yaptıktan kısa bir süre sonra, Limestone Games’teki geliştiricilerden “çalındığına” dair haberler dolaşmaya başladı. YouTube’da ikinci bir Aeon fragmanı yayınlandı, özel bir kullanıcıdan: “Bu fragman kötüye kullanım, manipülasyon, hırsızlık ile oluşturuldu.”

Gözden geçirilen geliştiricilerin iddiaları arasında “aşırı sıkışıklığa sahip dayanılmaz çalışma koşulları, yasal tehditler, çalışanlar ve yönetim arasında diyalog kurulamaması ve IP hırsızlığı” yer alıyor.

Geliştiriciler yayıncı Focus Home Interactive’i bilgilendirdiklerini, ancak yayıncının kendilerine yardım etmediğini iddia ediyorlar.

Focus Home Interactive, Twitter’da yayınlanan bir açıklamada “Bu şikayetler işverenleri Limestone’a yöneliktir. Bu video oyununun yayıncısı olan Focus, bu iddiaları dikkatle inceliyor ve sağlam temellere dayandırıldıkları kanıtlanırsa gerekli sonuçları çıkaracak ve ardından uygun önlemleri alacaktır. ”

Focus Home, “bu konuda daha net ve eksiksiz bir görüş” yayınlanana kadar başka bir yorumun paylaşılmayacağını söylüyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin