iOS, Facebook Gaming Uygulamasını Sınırladı

Facebook, iOS’ta özel oyun uygulamasının sınırlı bir sürümünü yayınladı.

Apple’ın App Store yönergeleri nedeniyle, kullanıcılar canlı yayınlarla sınırlı olacak, mini oyun oynama özelliği iOS sürümünden çıkarıldı. Facebook, bir dizi tweet’te , “Apple tarafından aylarca yapılan başvurular ve tekrarlanan redlerin onları nasıl mini oyunları oynama özelliğinin uygulamadan tamamen kaldırmaya” yönlendirdiğini açıkladı.

Şirket, App Store yönergesi 4.7’ye atıfta bulunarak, Facebook Gaming uygulamasının birincil amacının oyun oynamak olduğunu iddia ederek uygulamayı reddetti diye yazdı. “Android’deki uygulama etkinliğinin %95’i canlı yayınları izlemekten kaynaklanıyor. Bu istatistiği Apple ile paylaştık, ancak şansımız yok.”

Facebook, Apple’ın kararına itiraz etti, ancak bir yanıt almadı. Facebook, ek itirazlar peşinde koşmak yerine uygulamayı Cuma günü olduğu gibi “yayıncılar ve hayranlar için” yayınlamaya karar verdiğini söylüyor.

“Bir oyun platformu oluşturmaya devam edeceğiz” diye yazdı. “Apple bağımsız bir uygulamada izin versin veya vermesin, oyun oynamak her zaman Facebook Gaming’in bir parçası olacaktır.”

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin