YouthCrew Hile Kullandığı İçin PUBG Turnuvasından Men Edildi!

YouthCrew, hile kullandığı için LG PUBG TGL turnuvasından ömür boyu diskalifiye edildi.

Yukarıdaki videoda da görüldüğü gibi YouthCREW Esports’da oynamakta olan Melih, bariz bir şekilde hile açıyor. Hileyi abartan oyuncu smoke içinden adamları öldürmeye başlıyor.

Sosyal medya ve twitch üzerinden büyük tepki çeken bu durum Tam Game tarafından kesin bir karar ile çözüldü. Hile kullanmayı hiç bir şekilde affetmeyen Tam Game, YouthCREW ve oyuncularına ömür boyu ban cezası verdi.

Bu ban cezası ile büyük finale katılacak takımlarda da değişmeler olacak. Tam Game oyun tekrarının kurallar gereği olmayacağını, puanların tekrar değişeceğini açıkladı. Büyük final 23 Haziran tarihinde Volkswagen Arena’da düzenlenecek. Büyük finalde 34.000$ ödül dağatılacak ve 1. olan takım Avrupa’da 2.000.000$ ödül havuzu ile düzenlenecek olan PUBG Global Invitational 2018‘e katılmaya hak kazanacak.

Bu olay YouthCREW’in ilk olayı olmayabilir !

Öğrendiğimiz bilgilere göre YouthCREW, CS:GO takımı ile de hile kullanmış. Hatta takım yöneticileri oyunculara ‘hile kullanın, yeter ki finale çıkın’ dediği söyleniyor. Bu olaylar sonucunda CS:GO takımında oynayan 1 oyuncu takımdan ayrıldı.

Yaşanan olaylar bize gösteriyor ki para uğruna insanlar hile bile kullanabiliyor. Espora zarar veren böyle olayların bir daha yaşanmamasını umuyoruz.