VFŞL’de 2018 Yaz Mevsimi Başladı!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi'nde 2018 Yaz Mevsimi Başladı!

Ara sezonun sona ermesiyle 8 VFŞL ekibi yerini aldı. 1907 Fenerbahçe – Dark Passage karşılaşmasıyla beraber Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde 2018 Yaz Mevsimi bomba gibi başladı.

12 karşılaşmanın tamamlanmasıyla VFŞL’de ilk hafta geride kaldı. İlk hafta lige damgasını vuran 1907 Fenerbahçe ekibi oldu. 1907 Fenerbahçe ekibi çıktığı 3 karşılaşmadan da zaferle ayrılarak namağlup olarak ilk haftayı lider tamamladı. Kang “Move” Min-Su’nun 1907 Fenerbahçe’ye geri dönüşüyle beraber Bahçeşehir SuperMassive karşısında aldığı galibiyetle özgüven kazandı.

İlk haftanın tamamlanmasıyla zirvede 1907 Fenerbahçe bulunurken Bahçeşehir SuperMassive, HWA GAMING ve YouthCREW ikişer galibiyetle ikinci sırayı paylaştı. Birer galibiyete sahip olan takımlar Dark Passage, Royal Bandits ve Doğuş Üniversitesi Aurora bu üç takımın hemen altında yer aldı. Ligin yeni ekibi Bursa Esports ise ilk hafta galibiyet alamadan kapattı.

İlk haftanın sonunda oluşan puan durumu ise şu şekilde;

VFŞL ilk haftanın sonundaki puan durumu

İLK HAFTAYA DAMGASINI VURAN KARŞILAŞMALAR

1907 Fenerbahçe 1-0 Dark Passage
Sezonun ilk açılış maçı TBF 2016 ve TBF 2017 şampiyonları arasında gerçekleşti. Ara sezonda yapılan transferlerde TBF 2017 şampiyonu 1907 Fenerbahçe eski ormancısı Kang “Move” Min-Su’yu kadrosuna yeniden katmıştı, Dark Passage ise tüm kadrosunu baştan aşağıya yenilemişti. Dark Passage takımı ilk maç için zorlu bir rakip ile karşılaştı. Move’un gelişiyle beraber daha da güçlenen 1907 Fenerbahçe uyum içinde oynamayı başararak ilk maçı kazandı.

Bahçeşehir SuperMassive 1-0 Royal Bandits
Geçen sezonun şampiyonu yine kazanmayı bildi. Oldukça heyecanlı geçen karşılaşmada kazanan ekip Bahçeşehir SuperMassive oldu. Nocturne ve Irelia ile Vadi’ye inen son şampiyon sürekli takım savaşı arayacağı bir yol izledi. Buna karşılık Royal Bandits, Trundle ve Galio’nun tanklığından yararlanmak istedi. Erken oyunda üst ve orta koridorda üstünlüğü ele geçiren SUP, karşılaşmanın kontrolünü eline aldı. Bahçeşehir SuperMassive de sezonu galibiyetle açan takımlar arasında yer aldı.

Doğuş Üniversitesi Aurora 1-0 Royal Bandits
Royal Bandits tamamen Master Yi odaklı bir dizilime giderken, AUR’un galibiyet şampiyonu Yasuo’ydu. Oyunun ilk zamanlarında Closer’ın Master Yi tercihi işe yaramış gibi görünse de 20. dakika sonrasında alınan hatalı kararlar oyunun Aurora lehine sonuçlanmasına neden oldu.

MAÇLAR TWITCH ÜZERİNDEN CANLI OLARAK YAYINLANIYOR

VFŞL Yaz Mevsimi sezonunun tüm maçları canlı olarak League of Legends’in resmi Twitch kanalından canlı olarak yayınlanıyor. Yaz Mevsimi ikinci hafta müsabakaları 22 Haziran Cuma günü saat 18.00’da başlayacak.

Karşılaşmaların canlı olarak yayınlandığı resmi League of Legends kanalı: https://www.twitch.tv/riotgamesturkish