Burcu “TargetLocated” Durak Röportajı | Türkiye’de kadınların espordaki yeri

TargetLocated Thatoc Esports

Thatoc Ladies takımının CS:GO kadrosunda forma giyen Burcu “TargetLocated” Durak ile kısa bir röportaj yaptık.

Merhaba Burcu, öncelikle biraz seni tanıyalım. Bir süredir Twitch plafromunda CS:GO yayınları açıyor ve başarılı bir şekilde ilerliyorsun. CS:GO’ya ve yayınlara başlama serüvenini ve kendini bizlere anlatır mısın?

Abim sayesinde oldu, o oynarken benimn de merakım başladı. Sırf Counter:Strike 1.5 – 1.6 oynamak için internet kafeye gittiğim dönemleri bilirim. Ama sadece Counter:Strike’a değil, küçüklükten beri oyunlara merakım var. Onun dışında üniversite 3. sınıf öğrencisiyim ve Ankara’da biyoloji okuyorum. Derslerim, yayınlar ve eSporun verdiği yoruculuk zor olsa da hayatımı seviyorum.

Espor alanına girişin nasıl oldu?

Öncesinde birkaç takımla anlaşsam da bu takımlar karma takımlardı ve pek ileriye gidilememişti. O yüzden azimli bir takım arıyordum, çünkü hırslı ve azimli bir takım devamında başarıyı da getirir. Thatoc Esports‘dan bana davet geldikten sonra kulübü ve oyuncuları araştırdım. Bu ekip, tam istediğim ekipti.Thatoc Ladies CS:GO Kız Takımı

Kişisel ve takım olarak hedefleriniz neler?

Açıkçası takım olarak kızların eSpor sektöründe daha fazla şey yapabileceğini ispatlamak istiyoruz. Özetlemem gerekirse kişisel veya takım adına tek isteğim başarıdır.

Türkiye’de kadınların dijital sporlardaki yeri ve konumu hakkında ne düşünüyorsun?

Bana göre kızlar eSpor dünyasının daha çok içinde olmalılar. Gerçekten aktif olarak devam eden bir kız takımı yok denecek kadar az. Umarım ilerde bu istatistikler olumlu yönde olur.

Bir espor oyuncusu ve yayıncı olarak ortalama bir günün nasıl geçiyor?

Aynı zamanda üniversite 3. sınıfta olduğumu da hatırlatmak isterim. Bazen gerçekten nefes alacak vaktim olmuyor, ama verdiğiniz çabalar meyvesini vermeye başlayınca her şeye değdiğini görüyorsunuz.

Son olarak bizle bu sohbeti yaptığın için teşekkür ederiz. Değerli okurlarımıza söylemek istediğin herhangi birşey var mı?

Ben teşekkür ederim. Söylemek istediğim şey eğer bunu okuyan insanın bir ideali, hayali varsa hayatta bundan asla vazgeçmemeli. İmkansız diye bir şeyin olmadığını bilin sadece, bazı hayaller diğerlerine göre daha çok emek ister. İmkansız sadece pes edenlerin terimidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu girin.
Adınızı girin